Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.
slovak czech
 
Podporuje mojeID

ANKETA

Ako ste sa o nás dozvedeli?

google.sk 25% zoznam.sk 26% vyhľadávače cien 26% iným spôsobom 24%

Regulácia eQ-3 MAX!


Usporiadať podľa:
najlacnejšie najdrahšie

cena 59,00 €

SKLADOM
top produktcena 19,59 €

SKLADOMcena 49,90 €

SKLADOMcena 21,19 €

SKLADOMcena 210,90 €

SKLADOM
akciacena 213,90 €

SKLADOM
akcia


akcia


bežná cena 135,27 €

cena 119,39 €

SKLADOM
akcia

Systém MAX! je vlajkovou loďou v oblasti zónovej regulácie teplovodného vykurovania a taktiež absolútnou novinkou od firmy eQ-3. Unikátne technické riešenie je v súčasnosti jediné svojho druhu a to pri zachovaní dostupnej ceny. Celkovo možno touto reguláciou ovládať až 50 bezdrôtových prvkov v až 20tich miestnostiach (radiátorov, termostatov ...)!

MAX! centrálna jednotka je srdcom systému MAX! a ako riadiaca jednotka je rozhraním medzi bezdrôtovými komponenty MAX! (napr. termostatická hlavica ), Vašim počítačom a portálom MAX!, na ktorý sa môžete pripojiť cez internet alebo cez chytrý mobilný telefón a svoje kúrenie tak ovládať odkiaľkoľvek nadálku. Nadálku môžete kontrolovať aj celkový stav systému a ich jednotlivých komponentov. Kontrolu je možné vykonávať aj lokálne cez dodávaný program pre Vaše PC, alebo aplikácií pre mobilný telefón s OS Android alebo iOS. Ovládať systém je možné aj cez www prehliadač z ľubovoľného zariadenia pripojeného na internete, alebo lokálnu sieť. Celá komunikácia je obojsmerná a šifrovaná.

Systém MAX! je pripojený pomocou LAN kábla do Vášho sieťového routera. Po pripojení je možné ihneď systém ovládať cez internetový prehliadač a užívateľsky príjemné rozhranie. Nastavenie je možné vykonávať pre každú miestnosť zvlášť (zónová regulácia kúrenia). Akonáhle ste s nastavením hotoví, všetky informácie sú uložené a počítač / internetový prehliadač môžete vypnúť.

Novo je systém eQ-3 MAX! rozšírený o dva nové komponenty - bezdrôtovú termostatickú hlavicu eQ-3 MAX!+ a bezdrôtový nástenný termostat eQ-3 MAX!+ . Oba komponenty sa vyznačujú tým, že môžu pracovať úplne samostatne, bez nutnosti zakúpenia centrálnej jednotky. Bezdrôtová hlavica aj termostat umožňuje totiž naprogramovanie regulácie kúrenia priamo na danom zariadení. Ďalšou novinkou je tiež bezdrôtová spínacia zásuvka eQ-3 MAX!, ktorú je možné ovládať ľubovoľný elektrický spotrebič, obehové čerpadlo či elektrický bojler.

Pokiaľ sa užívateľ v budúcnosti rozhodne systém rozšíriť o ovládanie cez internet, alebo o iné komponenty regulácia kúrenia z rady MAX!, stačí komponenty iba vzájomne spárovať a všetko bude fungovať.

Na ovládanie kúrenia výrobca doporučuje nasledujúce tri typy riešení (konfigurácie):

1. Riešenie ovládaním radiátora

U tohto typu regulácie teploty je možné použiť až 2 programovateľné hlavice MAX!+ a až 3 bezdrôtové okenné kontakty . Viď. nasledujúci obrázok.

Hlavicu MAX!+ možno programovať pomocou jej tlačidiel priamo na radiátore a možno ich spárovať z bezdrôtovými okennými kontakty na dosiahnutie dodatočných úspor na vykurovanie. Okenné kontakty je možné spárovať s jednou, alebo aj oboma termostatickými hlavicami.

2. Riešenie ovládaním miestnosti

Táto konfigurácia umožňuje v rámci miestnosti vytvoriť semi-centrálne (zónové) ovládanie. V každej miestnosti sa pri tejto konfigurácii regulácie kúrenia môže použiť jeden nástenný termostat eq-3 MAX!+ , ďalej až 8 bezdrôtových termostatických hlavíc eq-3 MAX!+ a až 8 bezdrôtových okenných kontaktov eQ-3 MAX! .

Nastavovanie teplôt sa potom deje cez nástenný termostat, kedy všetky termostatické hlavice v rámci jednej miestnosti regulujú (kúri) na jeden spoločný program. Ich ovládanie tak prevezme nástenný termostat. Zaznamená-li, ktorýkoľvek z okenných kontaktov otvorenie okna, dôjde k okamžitému uzavretiu vykurovacieho okruhu (hlavica zaškrtí radiátory) v danej miestnosti.


3. Riešenie ovládaním celého bytu / domu

Najlepšou voľbou ako naplno využiť možnosť regulačného systému eQ-3 MAX! je konfigurácia zónové (centrálne) regulácie kúrenia celého objektu. Systém obsahuje centrálnu jednotku s pripojením na internet, takže celý objekt je možné ovládať z jedného miesta, alebo odkiaľkoľvek cez internet alebo miestnu sieť.

Celkovo môže byť ovládané až 50 bezdrôtových komponentov v až 20tich miestnostiach. Z toho až 4 Eco tlačidla eQ-3 MAX! . V každej miestnosti potom až 8 bezdrôtových termostatických hlavíc eQ-3 MAX! alebo hlavíc eQ-3 MAX!+ , až 8 okenných kontaktov eQ-3 MAX! a 1 nástenný termostat eQ-3 MAX! alebo termostat eQ-3 MAX!+ .

Ukážkové video systému eq-3 MAX