Homematic IP Akčný člen diaľkového ovládania - zápustná montáž, 2 kanály - HmIP-BRC2

Kód: HMIP-BRC2
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
46 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
7.10.2022
Možnosti doručenia
Programovatelný bezdrátový Akční člen dálkového ovládání (HmIP-BRC2) pro zápustnou montáž, napájený ze sítě 230 V, je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Zařízení může ovládat osvětlení, žaluzie, rolety nebo i zabezpečovací systém atd.

Detailné informácie

Podrobný popis

Akčný člen diaľkového ovládania HmIP-BRC2 - zápustná montáž, 2 kanály

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu s rozsiahlym portfóliom zariadení.

Programovateľný bezdrôtový Akčný člen diaľkového ovládania (HmIP-BRC2) pre zápustnú montáž, napájaný zo siete 230 V, je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP.

Kolískové dvojpolohové tlačidlo pre manuálne ovládanie zariadenia alebo vzdialené riadenie systémových funkcií múdrej domácnosti, je možné ľahko nahradiť za klasické tlačidlo na 230 V.

Zariadenie môže ovládať osvetlenie, žalúzie, rolety alebo aj zabezpečovací systém atď.

Zariadenie je možné voliteľne doplniť o príslušné Kolískové kryty s rámčekom (HmIP-BRU, HmIP-BRA – nie je súčasťou balenia) Homematic IP alebo za použitia zodpovedajúceho adaptéra aj kryty a rámčeky ďalších výrobcov.


Použitie

Zariadenie môže pracovať ako spínač/vypínač, aktivátor/deaktivátor alebo jednoducho ako nástenné dvojité tlačidlo. Ponúka možnosti flexibilnej inštalácie so širokou modularitou využitia v klasickom prevedení, ktoré zvládne niekoľko úloh súčasne. Stlačením jedného z dvoch tlačidiel poskytuje pestrú škálu riešení od jednoduchých príkazov až po zložité scenáre riadenia múdrej domácnosti Homematic IP.

Možno ho aplikovať na akékoľvek miesta s už pripraveným pripojením k elektrickej sieti 230 V a tak zaistiť takmer bezúdržbovú prevádzku bez potreby výmeny batérií.


Funkcie

Akčný člen diaľkového ovládania (HmIP-BRC2) disponuje, na každom z dvoch tlačidiel kolískového vypínača, dvoma kanálmi, ktoré dokážu rozlíšiť medzi dlhým a krátkym stlačením tlačidla. To umožňuje napríklad zapínať alebo vypínať svetelné zdroje alebo aktivovať či deaktivovať EKO režim vykurovania.

Jednotlivé tlačidlá sa dajú prostredníctvom mobilnej aplikácie Homematic IP prispôsobiť vašim individuálnym potrebám. V závislosti na priradenom programe môže každé z tlačidiel ovládať viacero zariadení či funkcií múdrej domácnosti Homematic IP. Každé z tlačidiel je možné, nezávisle na sebe, samostatne konfigurovať a tak pohodlne ovládať už pripojené (naprogramované) zariadenia.


Systémová prevádzka

Prepojenie Akčného člena diaľkového ovládania (HmIP-BRC2) s Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP) ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému múdrej domácnosti Homematic IP pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia Homematic IP umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.


Unikátne riešenie

Pri vytváraní profilov a scenárov môžete zohľadniť všetky vaše potreby z hľadiska požiadaviek na zabezpečenie objektu, automatizáciu, vykurovanie a celý rad ďalších kritérií v závislosti na vašich prioritách.


Hlasové ovládanie

Systém múdrej domácnosti Homematic IP, ktorého sú akčné členy súčasťou, podporuje hlasové ovládanie a komunikáciu s Google Assistant a Amazon Alexa. Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou.


Montáž

Akčný člen diaľkového ovládania (HmIP-BRC2) sa montuje do štandardnej zápustnej krabice pod omietku s pripojením do siete 230 V. Bezdrôtová komunikácia ponúka možnosť inštalácie bez potreby druhotnej kabeláže. To znamená, že akčný člen je možné umiestniť v mieste pripraveného alebo existujúceho elektrického rozvodu siete 230 V. Napájanie iba zo siete 230 V.

S vhodným adaptérom je možné zariadenie použiť aj s rámčekmi a krytmi ďalších značiek popredných výrobcov vypínačov (Busch-Jaeger, Gira, Merten, Berker, Jung, Düwi, Kopp …).


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.


Funkcie:

 • Dvojpolohové ovládanie pripojeného zariadenia alebo pre vzdialené ovládanie zariadenia a systémových funkcií
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Akčný člen diaľkového ovládania - zápustná montáž, 2 kanály
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: áno (bežná funkcia, pre múdre funkcie vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 230V/50Hz
 • Prúdový odber: 10mA max.
 • Spotreba v pohotovostnom režime: 0,2W
 • Stupeň krytia: IP20
 • Typ kábla a prierez: drôt alebo lanko, 0,75 – 1,5 mm
 • Montáž: do bežnej komerčnej inštalačnej zápustnej krabice podľa DIN 49073-1
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 71 x 71 x 37 mm
 • Rozmery balenia: 122 x 112 x 48 mm
 • Hmotnosť: 47g
 • Hmotnosť vrátane obalu: 122g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 240m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Vykurovanie a ovládanie klimatizácie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.12 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: