Homematic IP Centrálna jednotka - HmIP-HAP (EEU)

Kód: HMIP-HAP
Značka: eQ-3 AG
96 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
9.6.2023
Možnosti doručenia
Srdce Vašej múdrej domácnosti. S Homematic IP sa už nemusíte starať o rozsvecovanie a zhasínanie, bezpečnostný systém sa automaticky aktivuje pri vašom odchode, rolety budú nastavené na požadovanú polohu a pri parkovaní sa vám samé otvoria garážové brány!

Detailné informácie

Podrobný popis

Centrálna jednotka múdrej domácnosti Homematic IP.


Srdce Vašej múdrej domácnosti. S Homematic IP sa už nemusíte starať o rozsvecovanie a zhasínanie, bezpečnostný systém sa automaticky aktivuje pri vašom odchode, rolety budú nastavené na požadovanú polohu a pri parkovaní sa vám samé otvoria garážové brány!

S Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP) sa vám skrátka otvára celý svet múdrej domácnosti Homematic IP a váš život sa stáva oveľa jednoduchším a pohodlnejším.

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu s rozsiahlym portfóliom zariadenia.


Centrálna jednotka HmIP-HAP

Pracuje ako prístupový bod a ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému múdrej domácnosti Homematic IP pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ) určenej pre múdre telefóny a tablety. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.

Nízka energetická náročnosť Centrálnej jednotky (HmIP-HAP), ktorá zostáva aj napriek vysokej účinnosti so spotrebou max. 2,5 W, a tak zabraňuje nepríjemným prekvapeniam, ktoré môžu nastať pri vyúčtovaní za elektrinu. Napriek nízkej spotrebe energie indikuje Centrálna jednotka (HmIP-HAP) vizuálnu informáciu pri jednotlivých zmenách stavu. Systémové tlačidlo na čelnej strane pracuje s rôznymi farbami LED indikácie v závislosti od stavu systému.


Mobilné aplikácie Homematic IP

Akonáhle je Centrálna jednotka (HmIP-HAP) pripojená k internetu, je možné využívať všetky funkcie prostredníctvom bezplatnej aplikácie pre múdre zariadenia (Android a iOS). Intuitívna aplikácia v slovenskej lokalizácii je pravidelne aktualizovaná a rozširovaná o ďalšie funkcie a zariadenia, ponúka jasný prehľad všetkých možných funkcií a scenárov.

Mobilná aplikácia umožňuje ovládanie hneď niekoľkých centrálnych jednotiek v rôznych inštaláciách (napr. pre rekreačné domy, bytové prenájmy atď.).


Kapacita systému

K Centrálnej jednotke (HmIP-HAP) je možné pripojiť až 15 používateľov, 80 komponentov systému, videokamery a vytvoriť nespočetné množstvo scenárov. Pripojením ďalšej centrálnej jednotky je možné systém rozšíriť až o ďalších 40 komponentov systému (maximálne 120 komponentov a 2 centrálne jednotky na jednu inštaláciu).

Systém umožňuje rozšírenie a kombináciu s drôtovými prvkami Homematic IP prostredníctvom Drôtovej centrálnej jednotky Homematic IP (HmIPW-DRAP).


Komunikácia a bezpečnosť

Centrálna jednotka (HmIP-HAP) je pripojená k štandardnému routeru ethernetovým káblom (RJ-45) a slúži ako rozhranie medzi cloudom Homematic IP umiestneným výhradne na serveroch v Nemecku a zariadeniami Homematic IP vo vašej domácnosti.

Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou na prevádzkovom kmitočte 868,0 - 869,525 MHz s plne šifrovanou komunikáciou AES-128. Prevádzka na tomto kmitočte obmedzuje bezdrôtové vysielanie na 1% času z hodiny, tým je zaistená dlhá životnosť batérií pripojených zariadení a používatelia nie sú vystavení trvalému bezdrôtovému žiareniu. Centrálna jednotka (HmIP-HAP) navyše spoľahlivo deteguje rádiové rušenie.

Bezpečnosť bezdrôtového IP protokolu bola testovaná nezávislým skúšobným laboratóriom Techniker-Verband VDE v Nemecku a skúšobným ústavom AV-TEST.

Bezdrôtová technológia Homematic IP umožňuje komunikáciu s komponentmi až na vzdialenosť 400 m v otvorenom priestore alebo cez niekoľko podlaží výškovej budovy, čo umožňuje spoľahlivé pripojenie zariadenia aj na vzdialených miestach. A pokiaľ je potrebné zvýšiť dosah, postačí systém lokálne doplniť o Spínanú zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungujúcu aj ako opakovač signálu alebo o ďalšiu Centrálnu jednotku (HmIP-HAP).


Ochrana súkromia

Pri aktivácii ani počas prevádzky nie sú zhromažďované žiadne osobné dáta a používatelia tak zostávajú v úplnej anonymite, a to aj napriek tomu, že je systém založený na cloudovom riešení.


Jednoduchá a flexibilná inštalácia

Inštalácia Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) je veľmi jednoduchá. Jednotku pripojíte do siete 230 V pomocou dodávaného napájacieho zdroja, následne ju prepojíte ethernetovým káblom (RJ-45 – súčasť balenia) k štandardnému routeru pripojeného do internetu, čím dôjde k nadviazaniu spojenia s cloudom. Nainštalujete aplikáciu Homematic IP (nie je potrebné vytvárať účet) a jednoducho napárujete Centrálnu jednotku (HmIP-HAP) pomocou QR kódu na zadnej strane zariadenia. Podobným spôsobom potom môžete pridávať do systému, prostredníctvom mobilnej aplikácie Homematic IP, ďalšie nové zariadenia, postačí načítať QR kód v niekoľkých jednoduchých krokoch a všetko je hotové.

Centrálnu jednotku (HmIP-HAP) je možné voľne položiť na stôl alebo pripevniť na stenu. Inštalačný materiál je dodávaný so zariadením.


Hlasové ovládanie múdrej domácnosti

Veľké množstvo zariadení Homematic IP ponúka pohodlné hlasové ovládanie pomocou asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.


Funkcie:

 • Automatizácia domácnosti riadená cez smartphone alebo tablet
 • Pripojenie až 80 zariadení (s druhou Centrálnou jednotkou HmIP-HAP až 120 zariadení celkom), až 15 používateľov (múdrych telefónov)
 • Vysoká bezpečnosť vďaka komplexnému šifrovaniu AES a umiestneniu servera v Nemecku
 • Komunikácia s komponentmi cez spoľahlivý bezdrôtový protokol
 • Detekcia rádiového rušenia
 • Viacfarebná LED indikácia stavu
 • Možnosť rozšírenia bezdrôtového dosahu pridaním druhej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) alebo Spínanej zásuvky (HmIP-PSM-PE)
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus

 

Obsah balenia:

 • 1x Centrálna jednotka
 • 1x napájací zdroj
 • 1x sieťový kábel UTP
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Napájací zdroj:: 5V DC
 • Napájacie napätie sieťového zdroja (vstup): 100V - 240V/50Hz
 • Max. príkon napájacieho zdroja: 2,5W max.
 • Prúdový odber: 500mA max.
 • Spotreba v pohotovostnom režime: 1,1W
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 118 x 104 x 26 mm
 • Rozmery balenia: 184 x 140 x 73 mm
 • Hmotnosť: 153g
 • Hmotnosť vrátane obalu: 448g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 400m
 • Sieťové rozhranie: 10/100 MBit/s, Auto-MDIX

Dodatočné parametre

Kategória: Centrálna jednotka pre Homematic IP
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)