Homematic IP Nástenný termostat Basic - HmIP-WTH-B (EEU)

Kód: HMIP-WTH-B
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
58 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
6.10.2022
Možnosti doručenia
Rozhodli jste se pro inteligentní ovládání vytápění a okamžitou úsporu energií, ale nejste si jisti, zda chcete hned investovat prostředky do kompletního systému chytré domácnosti? Pokud ano, pak je Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) tím ideálním řešením! Bezdrátový Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) z řady Homematic IP umožňuje časově řízenou regulaci teploty v místnosti ve spojení s termostatickými hlavicemi (HmIP-eTRV) z řady Homematic IP nebo Akčními členy podlahového vytápění (HmIP-FAL).

Detailné informácie

Podrobný popis

Nástenný termostat Basic HmIP-WTH-B

Jednoduché ovládanie vykurovania s otvorenou cestou pre systémové riešenie.

Bezdrôtový Nástenný termostat Basic (HmIP-WTH-B) z radu Homematic IP umožňuje časovo riadenú reguláciu teploty v miestnosti v spojení s termostatickými hlavicami (HmIP-eTRV) z radu Homematic IP alebo Akčnými členmi podlahového vykurovania (HmIP-FAL).

Rozhodli ste sa pre inteligentné ovládanie vykurovania a okamžitú úsporu energií, ale nie ste si istí, či chcete hneď investovať prostriedky do kompletného systému múdrej domácnosti?

Ak áno, potom je Nástenný termostat Basic (HmIP-WTH-B) tým ideálnym riešením!


Kombinovaná prevádzka

Nástenný termostat Basic (HmIP-WTH-B) môžete jednoducho používať na autonómne riadenie priestorovej teploty v kombinácii s Termostatickými hlavicami Basic (HmIP-eTRV-B) a Okenným a dverným senzorom (HmIP-SWDM), ktorý v prípade detekcie otvorenia okna odovzdá informáciu termostatickej hlavici a tá automaticky zníži prísun horúcej vody do radiátorového telesa. Akonáhle sa okno zavrie, radiátor začne znova zvyšovať teplotu v miestnosti.

Jeden bezdrôtový Nástenný termostat Basic (HmIP-WTH-B) je možné kombinovať až s ôsmimi Okennými a dvernými senzormi (HmIP-SWDM).


Systémová prevádzka

Pokiaľ sa následne rozhodnete, že toto riešenie nie je dostačujúce, máte kedykoľvek všetky možnosti múdrej domácnosti otvorené. Postačí dokúpiť Centrálnu jednotku (HmIP-HAP) a postupne systém rozširovať o ďalšie periférie a tak si tvoriť svoju kompletnú múdru domácnosť.

Bezdrôtový programovateľný Nástenný termostat Basic (HmIP-WTH-B) z radu Homematic IP s LED displejom o veľkosti 2,6" pre zobrazenie aktuálnej teploty a vlhkosti predstavuje inteligentný spôsob pre reguláciu vykurovania a úsporu energií.

Izbovú teplotu je možné meniť manuálne, riadiť prostredníctvom termostatických hlavíc, niektorého z nástenných termostatov Homematic IP alebo vzdialene ovládať a automatizovať pomocou mobilnej aplikácie v kombinácii s Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP).


Inteligentné ovládanie

Až tri nastaviteľné profily vykurovania: teplota môže byť regulovaná v časových intervaloch (až 6 vykurovacích fáz za deň s individuálne nastaviteľnou teplotou).

Cez spínacích akčných členy Homematic IP je možné ovládať aj ďalšie vykurovacie, chladiace alebo klimatizačné zariadenia. Nástenný termostat vie ovládať ako prevádzku riadenia vykurovania, tak aj chladenie.

Vďaka integrovanému čidlu umožňuje okrem iného vyhodnocovať stav vlhkosti vzduchu v miestnosti a tak efektívne riadiť vzduchotechniku alebo ventiláciu.

Možné aplikácie termostatu zahŕňajú priamu autonómnu reguláciu zdroja tepla alebo použitie ako priestorový snímač na meranie a nastavenie teploty v rámci multizónového regulačného systému. Regulácia teploty prebieha automaticky a ohrev sa vykonáva iba v prípade potreby.

Teplotu je možné presne nastaviť pomocou tlačidiel v krokoch po 0,5 °C. Termostat disponuje funkciou Boost na rýchle vykúrenie miestnosti.


Unikátne riešenie

Nástenné termostaty Homematic IP nahrádzajú bežné nástenné termostaty, riadia priestorovú teplotu v miestnosti a proces vykurovania podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.

Systém začne byť skutočne dômyselný v kombinácii termostatickej hlavice (HmIP-eTRV), okenného a dverného senzora (HmIP-SWDx) a Centrálnej jednotky (HmIP-HAP), kedy je možné naplno využiť všetky funkcionality systému vrátane inteligentnej predikcie vykurovania pre maximálnu úsporu energií. V mobilnej aplikácii (pre Android a iOS v CZ) je možné nastaviť až niekoľko teplotných týždenných profilov, rôzne denné režimy zvyšovania alebo znižovania teploty (na deň a miestnosť) alebo celý rad pokročilých scenárov.

Pri vytváraní profilov a scenárov, môžete zohľadniť všetky vaše potreby pre automatizáciu vykurovania s ohľadom na úsporu energií a pocitovú teplotu. Nočný režim môžete nastaviť tak, aby ste sa dobre vyspali, ráno sa prebúdzate do príjemnej teploty a vstupujete do predhriatej kúpeľne.

Užívate si chvíle voľna vo vašej obývačke pri individuálne nastavenej teplote alebo usporíte drahocennú energiu, zatiaľ čo nie ste doma.


Hlasové ovládanie

Systém múdrej domácnosti Homematic IP, ktorého sú nástenné termostaty súčasťou, podporuje hlasové ovládanie a komunikáciu s Google Assistant a Amazon Alexa. Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou.


Jednoduchá montáž

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúka možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. To znamená, že termostat je možné umiestniť kdekoľvek v miestnosti a merať tak izbovú teplotu na požadovanom mieste. Napájanie zaisťujú dve ceruzkové batérie typu AA s výdržou až 2 roky.


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.

Pokročilá predikcia vykurovania, unikátny algoritmus riadenia a časové programy znížia náklady na vykurovanie a zaistia optimálnu preferovanú teplotu bez zbytočného plytvania energiami.


Funkcie:

 • Zobrazenie nastavenej a skutočnej teploty a vlhkosti vzduchu na LED displeji o veľkosti 2,6" (6,59cm)
 • Nastavenie teploty po 0,5°C krokoch tlačidlami na zariadení alebo aplikácií
 • 6 nastaviteľných vykurovacích profilov, 6 fáz a 13 zmien za deň
 • Funkcia Boost pre rýchle vyhriatie miestnosti
 • Možno alternatívne napájať zdrojom 230V -> 3V Homematic IP (HmIP-BPS-2)
 • Možnosť priameho párovania až s 8 Term. hlavicami Basic (HmIP-eTRV-B) alebo Okennými a dvernými senzormi (HmIP-SWDM)
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Nástenný termostat Basic
 • 1x montážna doska (držiak na stenu)
 • 2x alkalická AA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: áno (v spojení s Termostatickou hlavicou HmIP-eTRV-B, Okenným a dverným senzorom - magnetickým HmIP-SWDM a Akčným členom podlahového vykurovania HmIP-FAL)
 • Napájací zdroj: 2x 1,5V LR6/Mignon/AA
 • Prúdový odber: 40mA max.
 • Životnosť batérií: 5 rokov (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 0 až 50 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 85 x 85 x 22 mm
 • Rozmery balenia: 122 x 112 x 73 mm
 • Hmotnosť: 140g (vrátane batérií)
 • Hmotnosť vrátane obalu: 277,9g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 250m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Vykurovanie a ovládanie klimatizácie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.28 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: