Homematic IP Nástenný termostat so senzorom vlhkosti a spínaným výstupom 24V - zápustná montáž

Kód: HMIP-BWTH24
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
86 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
7.10.2022
Možnosti doručenia
Programovatelný Nástěnný termostat se senzorem vlhkosti (HmIP-BWTH24) je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP, umožňuje časově řízenou regulaci teploty a ovládání několika termostatických radiátorových hlavic (HmIP-eTRV) z řady Homematic IP v jedné místnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nástenný termostat so senzorom vlhkosti a spínaným výstupom 24 V – zápustná montáž HmIP-BWTH24

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu s rozsiahlym portfóliom zariadenia.

Jedným z takýchto zariadení je aj bezdrôtový Nástenný termostat so senzorom vlhkosti a spínaným výstupom 24 V (HmIP-BWTH24) z radu Homematic IP pre zápustnú montáž s podsvieteným LED displejom o veľkosti 1,74" pre zobrazenie aktuálnej teploty a vlhkosti, predstavujúci inteligentný spôsob regulácie vykurovania a úspory energií.

Programovateľný Nástenný termostat so senzorom vlhkosti (HmIP-BWTH24) je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP, umožňuje časovo riadenú reguláciu teploty a ovládania niekoľkých termostatických radiátorových hlavíc (HmIP-eTRV) z radu Homematic IP v jednej miestnosti.

Zariadenie môže byť prevádzkované nezávisle na systéme, prepojené priamo s akčnými členmi (HmIP-FAL) podlahového vykurovania Homematic IP.

Individuálne ovládanie ďalších periférií cez bezpotenciálový reléový výstup (max. 24 W) podľa definovaných profilov.

Svojimi kompaktnými rozmermi je Nástenný termostat (HmIP-BWTH24) v rámčeku veľkostne porovnateľný s vypínačom svetla. Zariadenie je možné intuitívne ovládať prostredníctvom otočného prstenca, ktorý súčasne plní funkciu tlačidla. Teplotu je možné presne nastaviť v krokoch po 0,5 °C, tá je následne automaticky vysielaná smerom k akčnému členu podlahového vykurovania (HmIP-FAL) alebo Centrálnej jednotke (HmIP-HAP).


Systémová prevádzka

Bezdrôtové prepojenie Nástenného termostatu (HmIP-BWTH24) s Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP) ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému múdrej domácnosti Homematic IP pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.


Inteligentné ovládanie

Až tri nastaviteľné profily vykurovania: teplota môže byť regulovaná v časových intervaloch (až 6 vykurovacích fáz za deň s individuálne nastaviteľnou teplotou).

Prostredníctvom spínacích akčných členov Homematic IP je možné ovládať aj ďalšie vykurovacie, chladiace alebo klimatizačné zariadenia. Nástenný termostat dokáže ovládať ako prevádzku riadenia vykurovania, tak chladenia.

Vďaka integrovanému čidlu umožňuje okrem iného vyhodnocovať stav vlhkosti vzduchu v miestnosti, a tak efektívne riadiť vzduchotechniku alebo ventiláciu.

Možné aplikácie termostatu zahŕňajú priamu reguláciu zdroja tepla alebo použitie ako priestorové čidlo na meranie a nastavenie teploty v rámci multizónového regulačného systému.


Funkcia Boost pre rýchle vykúrenie miestnosti

Túto funkciu je možné využiť, pokiaľ je potrebné rýchlo zvýšiť priestorovú teplotu. Po krátkom stlačení ovládacieho tlačidla prstenca dôjde k aktivácii režimu Boost. Všetky vybrané termostatické hlavice budú otvorené na 80 % po dobu 300 sekúnd a miestnosť sa tak rýchlejšie vyhreje.
Počas aktívneho režimu funkcie Boost až do ukončenia režimu bude displej nástenného termostatu zobrazovať odpočet.


Unikátne riešenie

Nástenné termostaty Homematic IP nahrádzajú bežné nástenné termostaty, riadia priestorovú teplotu v miestnosti a proces vykurovania podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.

Systém začne byť skutočne dômyselný v kombinácii termostatickej hlavice (HmIP-eTRV), okenného a dverného senzora (HmIP-SWDx) a Centrálnej jednotky (HmIP-HAP), kedy je možné naplno využiť všetky funkcionality systému vrátane inteligentnej predikcie vykurovania pre maximálnu úsporu energií. V mobilnej aplikácii (pre Android a iOS v CZ) je možné nastaviť až niekoľko teplotných týždenných profilov, rôzne denné režimy zvyšovania alebo znižovania teploty (na deň a miestnosť) alebo celý rad pokročilých scenárov.

Pri vytváraní profilov a scenárov, môžete zohľadniť všetky vaše potreby pre automatizáciu vykurovania s ohľadom na úsporu energií a pocitovú teplotu. Nočný režim môžete nastaviť tak, aby ste sa dobre vyspali, ráno sa prebúdzate do príjemnej teploty a vstupujete do predom vyhriatej kúpeľne.

Užívate si chvíle voľna vo vašej obývačke pri individuálne nastavenej teplote alebo usporíte drahocennú energiu, zatiaľ čo nie ste doma.


Hlasové ovládanie

Systém múdrej domácnosti Homematic IP, ktorého sú nástenné termostaty súčasťou podporuje hlasové ovládanie a komunikáciu s Google Assistant a Amazon Alexa. Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou.


Montáž

Nástenný termostat sa montuje do štandardnej zapustenej krabice pod omietku s pripojením do siete 24 V. Bezdrôtová komunikácia ponúka možnosť inštalácie bez potreby druhotnej kabeláže. To znamená, že termostat je možné umiestniť v mieste pripraveného el. rozvodu siete 24 V a tak lokálne merať izbovú teplotu.

Napájanie iba zo siete 24 V. Otvorená konštrukcia o rozmere 55 mm pre integráciu do viacerých typov rámčekov výrobcov tretích strán (napr. Berker, Elso, Gira, Merten, Jung, atď.).


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.

Pokročilá predikcia vykurovania, unikátny algoritmus riadenia a časové programy znížia náklady na vykurovanie a zaistia optimálnu preferovanú teplotu bez zbytočného plytvania energiami.


Funkcie:

 • Zobrazenie nastavenej a skutočnej teploty a vlhkosti vzduchu na podsvietenom LED displeji o veľkosti 1,74" (4,4cm)
 • Nastavenie teploty po 0,5°C krokoch prstencom na zariadení alebo aplikácií
 • 6 nastaviteľných vykurovacích profilov, 6 fáz a 13 zmien za deň
 • Funkcia Boost pre rýchle vyhriatie miestnosti
 • Kompatibilný s 55mm rámčekmi tretích strán
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Nástenný termostat so senzorom vlhkosti a spínaným výstupom 24 V – zápustná montáž
 • 1x výmenný rámček
 • napájacia jednotka
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: áno (len v kombinácii s akčným členom podlahového vykurovania, pre múdre funkcie vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 24V/50Hz
 • Prúdový odber 1A max.
 • Max. zaťaženie: 24W
 • Stupeň krytia: IP20
 • Druh záťaže: odporová záťaž
 • Typ kábla a prierez: drôt aj lanko, 0,75 – 1,50 mm2
 • Montáž: do bežnej komerčnej inštalačnej krabice podľa DIN 49073-1
 • Prevádzková teplota: 0 až 50 °C
 • Rozmery (Š x V x H): bez rámčeka: 55 x 55 x 54 mm
 • vrátane rámčeka: 86 x 86 x 54 mm
 • Rozmery balenia: 122 x 112 x 73 mm
 • Hmotnosť: 136g
 • Hmotnosť vrátane obalu: 226,6g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 130m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Vykurovanie a ovládanie klimatizácie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.23 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: