Homematic IP Okenný a dverový senzor - optický plus, skrytá montáž - HmIP-SWDO-I

Kód: HMIP-SWDO-I
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
46 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
6.10.2022
Možnosti doručenia
Bezdrátový optický Okenní a dveřní senzor - optický plus, skrytá montáž (HmIP-SWDO-I) určený pro použití ve vnitřních prostorech je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Lze ho použít pro spolehlivou ochranu všech typů oken a dveří prostřednictvím optické technologie na principu infračervené světelné bariéry s konstrukcí pro skrytou montáž a extra dlouhou životností baterií.

Detailné informácie

Podrobný popis

Okenný a dverný senzor - optický plus, skrytá montáž HmIP-SWDO-I

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu vrátane portfólia výrobkov určených na zabezpečenie a ochranu objektov.

Bezdrôtový optický Okenný a dverný senzor - optický plus, skrytá montáž (HmIP-SWDO-I) určený na použitie vo vnútorných priestoroch je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP. Možno ho použiť na spoľahlivú ochranu všetkých typov okien a dverí prostredníctvom optickej technológie na princípe infračervenej svetelnej bariéry s konštrukciou pre skrytú montáž a extra dlhou životnosťou batérií.


Použitie

Plochý optický senzor (HmIP-SWDO-I) je určený na skrytú montáž do rámu okna alebo dverí pomocou dodávaných lepiacich pások. Pri zatvorenom okne alebo dverách nie je viditeľný.

Nepracuje na konvenčnom princípe magnetického kontaktu a pre jeho funkčnosť nie je potrebná ďalšia prídavná časť s magnetom. Integrovaný optický systém infračervenej svetelnej bariéry spoľahlivo rozpozná otvorené alebo zatvorené okno alebo dvere.

Inovovaná konštrukcia verzie Plus pre 2 kusy vymeniteľných napájacích batérií typu AAA umožňuje prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu a zaistí až 4 roky prevádzky.

V rámci systému Homematic IP preberá senzor hneď niekoľko úloh súčasne.


Poplachové funkcie

V režime zabezpečenia, aktiváciou optického senzora, systém ihneď vykoná predkonfigurovanú operáciu. Mobilná aplikácia Homematic IP poskytuje používateľovi v systéme múdrej domácnosti aktuálne informácie o stave ochrany, a tak ponúka pocit bezpečia pri opúšťaní objektu alebo domova, či už je na cestách alebo kdekoľvek inde.

Otvorenie a zatvorenie okien a dverí je okamžite detegované a používateľ je o ňom informovaný prostredníctvom push notifikácií mobilnej aplikácie Homematic IP na smartfóne.

Okrem toho môže byť váš dom alebo objekt ešte bezpečnejší, ak je súčasťou vášho bezpečnostného riešenia vnútorná Siréna (HmIP-ASIR-2) alebo vonkajšia Siréna (HmIP-ASIR-O). Pokiaľ dôjde v takom prípade k narušeniu ochrany okien alebo dverí, automaticky sa spustí hlasný zvuk signalizácie poplachu.


Funkcia ovládania vykurovania

V režime kontroly vykurovania a klimatizácie zaisťuje automatickú úsporu energií pri vykurovaní tým, že v komunikácii s termostatickou radiátorovou hlavicou (HmIP-eTRV) Homematic IP, hneď po otvorení okna alebo dverí, obmedzí alebo uzavrie prísun tepla do telesa radiátora.

Miera zníženia teploty môže byť dokonca definovaná používateľom. Po zatvorení okna alebo dverí dôjde znovu k aktivácii vykurovania pokiaľ nebude priestorová teplota späť na predkonfigurovanej úrovni. Týmto efektívnym spôsobom je možné riadiť priestorovú teplotu v miestnosti a proces vykurovania alebo klimatizácie podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.

Tu je obzvlášť praktické definovať možnosť nastavenia oneskorenia pre dvere, ktoré sa často používajú, aby sa zabránilo neustálemu opakovaniu otvárania a uzatvárania radiátorovej termostatickej hlavice.


Ochrana v prípade sabotáže

Súčasťou bezdrôtového optického kontaktu je sabotážny kontakt, ktorý spoľahlivo zistí neoprávnenú manipuláciu a spustí poplach. Medziprístrojová komunikácia zaistí spustenie poplachu aj bez internetového pripojenia.


Napájanie

2 kusy vymeniteľných napájacích batérií typu AAA umožňujú prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu a zaistia až 4 roky extra dlhú prevádzku. Akonáhle sa zníži kapacita napájacích batérií na minimum, je o tom používateľ vopred informovaný aplikáciou Homematic IP.


Jednoduchá montáž

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúkajú možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. Pre bezstarostnú inštaláciu fixáciou na vybrané miesto sú súčasťou balenia lepiace pásky alebo drobné skrutky. Pre montáž je potrebná minimálna vzdialenosť 15 mm medzi rámom a krídlom.


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.


Funkcie:

 • Optická detekcia otvorenia a zatvorenia okien a dverí
 • Nastavenie oneskorenia pre často otvárané dvere
 • Sabotážny kontakt
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Okenný a dverný senzor - optický plus, skrytá montáž
 • 1x reflexná nálepka (pre tmavé povrchy)
 • 2x alkalická AAA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 2x 1,5V LR03/mikro/AAA
 • Prúdový odber: 50mA max.
 • Životnosť batérie: 4 roky (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Rozmery (Š x V x H): 166,5 x 12,5 x 19 mm
 • Rozmery balenia: 184 x 93 x 48 mm
 • Hmotnosť: 47g (vrátane batérií)
 • Hmotnosť vrátane obalu: 143,2g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 868,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 230m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Vykurovanie a ovládanie klimatizácie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.14 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: