Homematic IP PIR detektor pohybu - pre 55 rámček, vnútorný - HmIP-SMI55-2

Kód: HMIP-SMI55-2
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
70 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
6.10.2022
Možnosti doručenia
Multifunkční bezdrátový PIR detektor pohybu (HmIP-SMI55-2) určený pro použití ve vnitřních prostorech je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Kompaktně řešené zařízení disponující hned třemi funkcemi - spolehlivou detekcí pohybů, detekcí hodnoty okolního jasu a manuálním ovládáním dalších zařízení systému Homematic IP pomocí dvou tlačítek.

Detailné informácie

Podrobný popis

PIR detektor pohybu HmIP-SMI55-2 - pre 55 mm rámček, vnútorný

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu vrátane portfólia výrobkov určených na zabezpečenie a ochranu objektov.

Multifunkčný bezdrôtový PIR detektor pohybu (HmIP-SMI55-2) určený na použitie vo vnútorných priestoroch je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP.

Kompaktne riešené zariadenie disponujúce hneď tromi funkciami – spoľahlivou detekciou pohybov, detekciou hodnoty okolitého jasu a manuálnym ovládaním ďalších zariadení systému Homematic IP pomocou dvoch tlačidiel.


Použitie

Malý nástenný bezdrôtový PIR detektor pohybu (HmIP-SMI55-2) ponúka možnosti flexibilnej inštalácie a širokú modularitu využitia. Môže pracovať ako poplachový senzor pohybu (pokrýva dosah až 6 metrov), spínač automatizácie osvetlenia v závislosti na hodnote jasu alebo ako manuálny dvojtlačítkový ovládač s pestrou škálou riešení od jednoduchých príkazov až po zložité scenáre riadenia múdrej domácnosti prepojením s inými produkty Homematic IP prostredníctvom bezplatnej mobilnej aplikácie Homematic IP. Vďaka batériovej prevádzke je zariadenie možné nenápadne voľne umiestniť alebo nainštalovať na požadované miesto.


Poplachové funkcie

PIR detektor pohybu (HmIP-SMI55-2) je aktivovaný, akonáhle čidlo zachytí počas aktívnej ochrany pohyb. Systém ihneď vykoná predkonfigurovanú operáciu a informuje používateľa o udalosti prostredníctvom push notifikácií mobilnej aplikácie Homematic IP na smartfóne.
Okrem toho môže byť váš dom alebo objekt ešte bezpečnejší, ak je súčasťou vášho bezpečnostného riešenia Siréna vnútorná (HmIP-ASIR-2) alebo Siréna vonkajšia (HmIP-ASIR-O). Pokiaľ dôjde v takom prípade k narušeniu ochrany okien alebo dverí, automaticky sa spustí hlasný zvuk signalizácie poplachu.


Senzor jasu

Automatické ovládanie osvetlenia pri detekcii pohybu alebo pre vyšší komfort a maximálnu úsporu elektrickej energie je v závislosti na prednastavenej hodnote jasu a svetelných podmienkach v miestnosti aktivované osvetlenie iba v prípade potreby.

Prahové hodnoty intenzity jasu integrovaného senzora a čas na spínanie osvetlenia je možné individuálne a plynule nastavovať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Ak sa začne šetriť alebo sa úplne zotmie, dôjde aktiváciou zariadenia k systémovému vykonaniu predkonfigurovanej operácie alebo scenára. Pri použití na ovládanie svetla po detekcii pohybu je možné dobu trvania osvitu svietidlom plynule upravovať v aplikácii Homematic IP.


Manuálne tlačidlá

Poskytujú dva kanály, ktoré dokážu rozlíšiť medzi dlhým a krátkym stlačením tlačidla. To umožňuje napríklad zapínať alebo vypínať svetelné zdroje alebo aktivovať či deaktivovať EKO režim vykurovania.

Jednotlivé tlačidlá sa dajú prostredníctvom mobilnej aplikácie Homematic IP prispôsobiť vašim individuálnym potrebám. V závislosti na priradenom programe môže každé z tlačidiel ovládať viacero zariadení a funkcií múdrej domácnosti Homematic IP. Každé z tlačidiel je možné, nezávisle na sebe, samostatne konfigurovať a tak pohodlne ovládať už pripojené (naprogramované) zariadenia.


Napájanie

2 kusy vymeniteľných napájacích batérií typu AAA umožňujú prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu a zaistia až 4-ročnú extra dlhú prevádzku. Akonáhle sa zníži kapacita napájacích batérií na minimum, je o tom používateľ informovaný aplikáciou Homematic IP.

Alternatívne k batériovej prevádzke je možné PIR detektor pohybu (HmIP-SMI55-2) napájať tiež priamo zo siete 230 V pomocou Napájacieho zdroja batériových komponentov 55 mm (HmIP-BPS-2).


Jednoduchá montáž

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúka možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. To znamená, že bezdrôtový multifunkčný PIR detektor pohybu je možné variabilne umiestniť kdekoľvek v miestnosti a objekte. Uchytenie pomocou montážneho materiálu (hmoždinky, skrutky) alebo fixácia prostredníctvom dodávaných lepiacich pásikov.

Detektor je možné integrovať do Stojana batériových komponentov 55 mm (HmIP-DS55) pre dlhšiu výdrž na batérie.

Otvorená konštrukcia pre integráciu do viacerých typov rámčekov výrobcov tretích strán (napr. Berker, Elso, Gira, Merten, Jung, atď.).


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.


Funkcie:

 • Detekcia pohybu s dosahom senzora až 6m
 • Odčítanie hodnoty jasu v aplikácii
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x PIR detektor pohybu - pre 55 mm rámček, vnútorný
 • 1x výmenný rámček
 • 1x montážna doska (držiak na stenu)
 • 2x alkalická AAA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 2x 1,5V LR03/mikro/AAA
 • Prúdový odber: 50mA max.
 • Životnosť batérií: 4 roky (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Dosah snímania: 6m
 • Rozmery (Š x V x H): bez rámčeka: 55 x 55 x 20 mm
 • s rámčekom: 86 x 86 x 21,5 mm
 • Hmotnosť: 90g (vrátane batérií)
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 150m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Osvetlenie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.19 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: