Homematic IP Pohon dverného zámku - HmIP-DLD

Kód: HMIP-DLD
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
173 €
na opýtanie
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…
Bezdrátový inteligentní Pohon dveřního zámku (HmIP-DLD) určený k pohodlnému, motoricky poháněnému odemykání, zamykání a otevírání dveří je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pohon dverného zámku HmIP-DLD

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu vrátane portfólia výrobkov určených na ovládanie prístupu, zabezpečenia a ochrany objektov.

Bezdrôtový inteligentný Pohon dverného zámku (HmIP-DLD) určený na pohodlné, motoricky poháňané odomykanie, zamykanie a otváranie dverí je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP.

Prečo otvárať dvere kľúčom, keď ich môžete otvoriť vzdialene pomocou kľúčenky, hlasom cez home asistenta alebo odkiaľkoľvek pomocou mobilnej aplikácie Homematic IP.


Unikátne riešenie

Hi-tech riešenie Pohonu dverného zámku (HmIP-DLD) spočíva predovšetkým v unikátnom krokovom motorickom servopohone.

Pohon dverného zámku je možné ľahko dodatočne inštalovať na akékoľvek štandardné komerčné, domové alebo bytové dvere. Slúži na pohodlné, motoricky poháňané odomykanie, zamykanie a otváranie dverí s cylindrickou vložkou.

Kľúč zasunutý do vložky zámku dverí sa otáča prostredníctvom servopohonu tak, že sa mechanizmus dverného zámku pohybuje presne rovnakým spôsobom ako pri bežnom manuálnom pohybe kľúča.

Mechanizmus zariadenia je určený ako pre kľúče končiace v horizontálnej, tak vertikálnej pracovnej polohe cylindrickej vložky. Súčasne je možné pohon (HmIP-DLD) použiť univerzálne aj pre všetky dvere so štandardnou cylindrickou vložkou vrátane bezpečnostnej.


Ovládanie a prevádzka

Zariadenie ponúka viac možností voliteľného ovládania pre všetky vekové kategórie od detí až po seniorov. Pohon dverného zámku môže byť jednoducho ovládaný manuálne z vonkajšej strany kľúčom a z vnútornej strany prostredníctvom núdzového otočného prstenca.

Elektronicky cez vonkajšiu klávesnicu (HmIP-WKP) alebo z vnútornej strany pomocou dvoch tlačidiel na čelnej strane pohonu dverného zámku. Vzdialene potom bezdrôtovým Diaľkovým ovládačom - kľúčenkou (HmIP-KRCK), hlasom prostredníctvom home asistenta (podporovaná komunikácia s Google Assistant a Amazon Alexa) alebo odkiaľkoľvek na svete cez mobilnú aplikáciu Homematic IP.


Riadenie prístupu

Okrem bežných používateľských funkcií ponúka zariadenie voliteľné a intuitívne riadenie prístupu. Jeho konfigurácia prebieha výhradne za použitia Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) a cez mobilnú aplikáciu Homematic IP. Tým sa používateľovi otvárajú ďalšie funkcionality systému múdrej domácnosti s možnosťami programovania scenárov, zobrazenie stavových informácií, ale aj optimalizácia funkcií prístupu ako je napríklad časovo riadené zamykanie prostredníctvom flexibilných týždenných programov a individuálnych prístupových profilov.

Systém tak napríklad môže v ľubovoľnom preddefinovanom čase automaticky uzamknúť vchodové dvere, čím dôjde pomerne jednoducho a efektívne k zvýšeniu bezpečnosti objektu a súčasne k eliminácii potreby kontroly uzamknutia vstupných dverí.


Kontrola prístupu

Používateľ môže individuálne definovať a súčasne kontrolovať prístup vstupu vďaka nastaviteľným prístupovým oprávneniam bez ohľadu na deň v týždni alebo čas. Príkladom môže byť upratovací personál alebo opatrovateľská služba, ktorá bude môcť vstúpiť do bytu alebo domu za pomoci bezdrôtového Diaľkového ovládača - kľúčenky (HmIP-KRCK) iba v určitý deň v týždni a určenú dobu.

Takýto prístup bude môcť používateľ kontrolovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Homematic IP, ktorá zaznamenáva a zobrazuje informácie o tom, ktoré dvere a kedy boli otvorené.


Komunikačný protokol Homematic IP

Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou na prevádzkovom kmitočte 868,0 - 869,525 MHz s plne šifrovanou komunikáciou AES-128. Prevádzka na tomto kmitočte obmedzuje bezdrôtové vysielanie na 1% času z hodiny, tým je zaistená dlhá životnosť batérií pripojených zariadení a používatelia nie sú vystavení trvalému bezdrôtovému žiareniu. Centrálna jednotka (HmIP-HAP) navyše spoľahlivo deteguje rádiové rušenie.

Bezpečnosť bezdrôtového IP protokolu bola testovaná nezávislým skúšobným laboratóriom Techniker-Verband VDE v Nemecku a skúšobným ústavom AV-TEST.

Bezdrôtová technológia Homematic IP umožňuje komunikáciu s komponentmi až na vzdialenosť 400 m v otvorenom priestore alebo cez niekoľko podlaží výškovej budovy, čo umožňuje spoľahlivé pripojenie zariadenia aj na vzdialených miestach. A pokiaľ je potrebné zvýšiť dosah, postačí systém lokálne doplniť o Spínanú zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungujúcu aj ako opakovač signálu alebo o ďalšiu Centrálnu jednotku (HmIP-HAP).


Napájanie

3 kusy vymeniteľných napájacích batérií typu AA umožňujú prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu a zaistia prevádzku zariadenia po dobu až 6 mesiacov (v prípade lítiových napájacích batérií môže byť doba prevádzky až niekoľkonásobne dlhšia v závislosti od frekvencie použitia zariadenia). Akonáhle sa zníži kapacita napájacích batérií na minimum, je o tom používateľ informovaný aplikáciou Homematic IP.


Jednoduchá montáž

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúka možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. Podstatným faktorom pre montáž je veľkosť cylindrickej vložky, ktorá musí na vnútornej strane dverí vyčnievať o 8-15 mm. Pokiaľ to tak nie je, odporúčame súčasne so zariadením obstaranie novej cylindrickej vložky s optimálnym predsadením 10 mm. Štandardná montáž sa vykonáva pomocou montážneho materiálu, ktorý je súčasťou balenia, bez akýchkoľvek mechanických zásahov do dverí. Konštrukcia montážnej konzoly Pohonu dverného zámku (HmIP-DLD) ponúka ešte dodatočné otvory pre voliteľné uchytenie skrutkami na vnútorné kovanie alebo krídlo dverí.


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.


Funkcie:

 • Odomykanie, zamykanie a otváranie dverí servopohonom
 • Ovládanie aplikácií, tlačidlami na zariadení alebo dokúpiteľnou kľúčenkou
 • Montáž na štandardnú cylindrickú vložku
 • Obojstranné manuálne odomykanie, zamykanie a otváranie možné aj s pohonom
 • Konfigurovateľné prístupové práva
 • Časové profily s PIN ochranou
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Pohon dverného zámku
 • 1x montážna doska
 • 3x alkalická AA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 3x 1,5V LR6/Mignon/AA
 • Životnosť batérií: 1/2 roku (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 56 x 118 x 63 mm
 • Rozmery balenia: 184 x 112 x 97 mm
 • Hmotnosť: 328g (vrátane batérií)
 • Hmotnosť vrátane obalu: 529,2g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 868,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 200m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Prístup
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.53 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: