Homematic IP Senzor polohy okennej a dverovej kľučky - HmIP-SRH

Kód: HMIP-SRH
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
58 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
7.10.2022
Možnosti doručenia
Bezdrátový Senzor polohy okenní kliky (HmIP-SRH), určený pro použití ve vnitřních prostorech, je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Hodí se na všechna standardní okna a je vhodný pro pravou i levou okenní kliku. Dodávaný s náhradním předním krytem ve stříbrném provedení pro přizpůsobení vzhledu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Senzor polohy okennej a dverovej kľučky HmIP-SRH

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu vrátane portfólia výrobkov určených na zabezpečenie a ochranu objektov.

Bezdrôtový Senzor polohy okennej kľučky (HmIP-SRH), určený na použitie vo vnútorných priestoroch, je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP. Hodí sa na všetky štandardné okná a je vhodný pre pravú aj ľavú okennú kľučku. Dodávaný s náhradným predným krytom v striebornom prevedení na prispôsobenie vzhľadu.


Použitie

Senzor okennej kľučky (HmIP-SRH) z radu Homematic IP deteguje pomocou polohy kľučky stav okna, či je okno otvorené, zatvorené alebo otvorené na ventiláciu. Týmto spôsobom je používateľ vždy informovaný, ktoré okná sú otvorené, vyklopené alebo zatvorené, a to aj v prípade, že sa nachádza mimo objektu. Nízkoprofilové prevedenie konštrukcie senzora umožní jeho inštaláciu pod existujúcu okennú kľučku v niekoľkých jednoduchých krokoch. Po inštalácii senzor rozpozná príslušnú polohu okennej kľučky pre ľavý aj pravý smer otvárania.

V rámci systému Homematic IP plní senzor súčasne niekoľko funkcií.


Poplachové funkcie

V režime zabezpečenia, aktiváciou senzora, systém ihneď vykoná predkonfigurovanú operáciu. Mobilná aplikácia Homematic IP poskytuje používateľovi v systéme múdrej domácnosti Homematic IP aktuálne informácie o stave ochrany a ponúka tak pocit bezpečia pri opúšťaní objektu alebo domova, či už je na cestách alebo kdekoľvek inde.

Otvorenie, zatvorenie alebo ventilácia okna je okamžite detegovaná a používateľ je o stave informovaný prostredníctvom push notifikácií mobilnej aplikácie Homematic IP na smartfóne.

Okrem toho môže byť váš dom alebo objekt ešte bezpečnejší, ak je súčasťou vášho bezpečnostného riešenia vnútorná Siréna (HmIP-ASIR-2) alebo vonkajšia Siréna (HmIP-ASIR-O). Pokiaľ dôjde v takom prípade k narušeniu ochrany okien alebo dverí, automaticky sa spustí hlasný zvuk signalizácie poplachu.


Funkcia ovládania vykurovania

V režime kontroly vykurovania a klimatizácie zaisťuje automatickú úsporu energií tým, že v komunikácii s termostatickou radiátorovou hlavicou Homematic IP, ihneď po otvorení okna, obmedzí alebo uzavrie prísun tepla do telesa radiátora.

Miera zníženia teploty môže byť dokonca definovaná používateľom. Po zatvorení okna dôjde znovu k aktivácii vykurovania, kým nebude priestorová teplota späť na predkonfigurovanej úrovni. Týmto efektívnym spôsobom je možné riadiť priestorovú teplotu v miestnosti a proces vykurovania alebo klimatizácie podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.


Ochrana v prípade sabotáže

Súčasťou bezdrôtového optického senzora je sabotážny kontakt, ktorý spoľahlivo zistí neoprávnenú manipuláciu a spustí poplach. Medziprístrojová komunikácia zaistí spustenie poplachu aj bez internetového pripojenia.


Napájanie

Jeden kus vymeniteľnej napájacej batérie typu AAA umožní senzoru efektívne pracovať až po dobu 2 rokov. Akonáhle sa zníži kapacita napájacej batérie na minimum, je o tom používateľ vopred informovaný aplikáciou Homematic IP.


Jednoduchá montáž

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúkajú možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. Vďaka svojej kompaktnej konštrukcii je senzor decentný a nenápadný. Možno ho ľahko nainštalovať bez poškodenia okna pod všetky bežné modely okenných kľučiek so štvorhranom o rozmere 7 x 7 mm.
Súčasťou balenia je aj náhradný predný kryt v striebornom prevedení pre možnosť zámeny s ohľadom na prevedenie kľučky alebo okna.


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.


Funkcie:

 • Detekcia polohy okennej a dverovej kľučky
 • Obojstranné otváranie (štvorcový profil uchytenia kľučky)
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Senzor polohy okennej a dverovej kľučky
 • 1x biely a 1x strieborný kryt
 • 1x alkalická AAA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 1x 1,5V LR03/mikro/AAA
 • Prúdový odber: 100mA max.
 • Životnosť batérie: 2 roky (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: -10 až +55 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 32 x 143 x 16 mm
 • Hmotnosť vrátane obalu: 184 x 93 x 48 mm
 • Hmotnosť: 47g (vrátane batérie)
 • Pracovná frekvencia: 868,3MHz, 869,525MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 160m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Vykurovanie a ovládanie klimatizácie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.15 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: