Homematic IP Senzor teploty a vlhkosti - vnútorné - HmIP-STH

Kód: HMIP-STH
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
35 €
na opýtanie
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…
Bezdrátový nástěnný Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STH) určený pro vnitřní instalace představuje inteligentní způsob pro regulaci vytápění a úsporu energií. Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STH) je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP, za pomocí Centrální jednotky (HmIP-HAP) umožňuje přesné řízení regulace teploty ve spojení s jednou nebo více radiátorovými termostatickými hlavicemi (HmIP-eTRV) nebo akčními členy (HmIP-FAL) podlahového vytápění Homematic IP.

Detailné informácie

Podrobný popis

Senzor teploty a vlhkosti HmIP-STH - vnútorný

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu s rozsiahlym portfóliom zariadení.

Bezdrôtový nástenný Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STH) určený pre vnútorné inštalácie predstavuje inteligentný spôsob na reguláciu vykurovania a úsporu energií.

Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STH) je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP, pomocou Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) umožňuje presné riadenie regulácie teploty v spojení s jednou alebo viacerými radiátorovými termostatickými hlavicami (HmIP-eTRV) alebo akčnými členmi (HmIP -FAL) podlahového vykurovania Homematic IP.

Zariadenie môže byť prevádzkované nezávisle na systéme pre priame riadenie akčných členov (HmIP-FAL) podlahového vykurovania Homematic IP.
Svojimi kompaktnými rozmermi je nástenný Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STH) v rámčeku veľkostne porovnateľný so štandardným vypínačom svetla.


Systémová prevádzka

Bezdrôtové prepojenie nástenného senzora (HmIP-STH) s Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP) ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému múdrej domácnosti Homematic IP iba pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.


Inteligentné ovládanie

Namerané hodnoty sú cyklicky prenášané prostredníctvom Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) do múdrej mobilnej aplikácie Homematic IP a tak súčasne umožňujú vzdialenú kontrolu a individuálne riadenie klímy v miestnosti. Jednoduchým pohľadom na obrazovku smartfónu v aplikácii získa používateľ reálne informácie nielen o teplote, ale aj o aktuálnej vlhkosti v príslušnej miestnosti, a to aj vo chvíli, keď sa nachádza mimo monitorovaného objektu (napríklad na cestách).
Vďaka integrovanému senzoru umožňuje okrem iného vyhodnocovať stav vlhkosti vzduchu v miestnosti a tak efektívne riadiť vzduchotechniku alebo ventiláciu.

Unikátne riešenie

Zariadenie je preferovaným prvkom predovšetkým na inštalácie do priestorov, v ktorých je nežiaduca možnosť manuálnej regulácie priestorovej teploty, pričom pomáha riadiť priestorovú teplotu a proces vykurovania v miestnostiach podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.

Systém začne byť skutočne dômyselný v kombinácii termostatickej hlavice (HmIP-eTRV), okenného a dverného senzora (HmIP-SWDx) a Centrálnej jednotky (HmIP-HAP), kedy je možné naplno využiť všetky funkcionality systému vrátane inteligentnej predikcie vykurovania pre maximálnu úsporu energií. V mobilnej aplikácii (pre Android a iOS v CZ) je možné nastaviť až niekoľko teplotných týždenných profilov, rôzne denné režimy zvyšovania alebo znižovania teploty (na deň a miestnosť) alebo celý rad pokročilých scenárov.

Pri vytváraní profilov a scenárov môžete zohľadniť všetky vaše potreby na automatizáciu vykurovania s ohľadom na úsporu energií a pocitovú teplotu. Nočný režim môžete nastaviť tak, aby ste sa dobre vyspali, ráno sa prebúdzate do príjemnej teploty a vstupujete do predhriatej kúpeľne.

Používate si chvíle voľna vo vašej obývačke pri individuálne nastavenej teplote alebo usporíte drahocennú energiu, zatiaľ čo nie ste doma.


Jednoduchá montáž

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúka možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. To znamená, že bezdrôtový Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STH) je možné umiestniť kdekoľvek v miestnosti a merať tak izbovú teplotu na požadovanom mieste. Uchytenie pomocou montážneho materiálu (hmoždinky, skrutky) alebo fixáciu pomocou dodávaných lepiacich pásikov.

Napájanie zaisťujú dve ceruzkové batérie typu AAA s výdržou až 2 roky. Termostat je možné integrovať do Stojanu batériových komponentov 55 mm (HmIP-DS55) alebo prevádzkovať aj bez batérií v kombinácii s Napájacím zdrojom batériových komponentov 55 mm (HmIP-BPS-2).

Otvorená konštrukcia umožňuje integráciu do viacerých typov rámčekov výrobcov tretích strán (napr. Berker, Elso, Gira, Merten, Jung, atď.).


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.

Pokročilá predikcia vykurovania, unikátny algoritmus riadenia a časové programy znížia náklady na vykurovanie a zaistia optimálnu preferovanú teplotu bez zbytočného plytvania energiami.


Funkcie:

 • Meria teplotu a vlhkosť vzduchu, hodnoty odovzdáva Centrálnej jednotke (HmIP-HAP) na ďalšie využitie
 • Kompatibilný s 55mm rámčekmi tretích strán
 • Možnosť pripnutia do stojanu Homematic IP (HmIP-DS55) pre predĺženie chodu na batérie
 • Možno alternatívne napájať zdrojom 230V -> 3V Homematic IP (HmIP-BPS-2)
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Senzor teploty a vlhkosti - vnútorný
 • 1x výmenný rámček
 • 1x montážna doska (držiak na stenu)
 • 2x alkalická AAA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod

Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 2x 1,5V LR03/mikro/AAA
 • Prúdový odber: 20mA max.
 • Životnosť batérií: 2 roky (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (Š x V x H): bez rámčeka: 55 x 55 x 19 mm
 • vrátane rámčeka: 86 x 86 x 20 mm
 • Rozmery balenia: 122 x 112 x 48 mm
 • Hmotnosť: 85g (vrátane batérií)
 • Hmotnosť vrátane obalu: 163g
 • Pracovná frekvencia: 868,3MHz, 869,525MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 130m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Vykurovanie a ovládanie klimatizácie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.16 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: