Homematic IP Senzor teploty a vlhkosti - vonkajší, antracit - HmIP-STHO-A

Kód: HMIP-STHO-A
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
46 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
7.10.2022
Možnosti doručenia
Bezdrátový Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STHO-A) určený pro venkovní použití je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Kompaktní senzor s krytím proti nepřízni počasí a povětrnostním vlivům nabízí široké možnosti využití ve spojení s dalšími zařízeními systému Homematic IP. Zařízení monitoruje venkovní teplotu a relativní vlhkost. Naměřené hodnoty následně předává Centrální jednotce (HmIP-HAP) a připojeným zařízením Homematic IP, která reagují podle předem definované konfigurace.

Detailné informácie

Podrobný popis

Senzor teploty a vlhkosti HmIP-STHO-A - vonkajší, antracit

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu s rozsiahlym portfóliom zariadení.

Bezdrôtový Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STHO-A) určený na vonkajšie použitie je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP.

Kompaktný senzor s krytím proti nepriazni počasia a poveternostným vplyvom ponúka široké možnosti využitia v spojení s ďalšími zariadeniami systému Homematic IP. Zariadenie monitoruje vonkajšiu teplotu a relatívnu vlhkosť. Namerané hodnoty následne odovzdáva Centrálnej jednotke (HmIP-HAP) a pripojeným zariadeniam Homematic IP, ktoré reagujú podľa vopred definovanej konfigurácie.

Antracitová verzia senzora je obzvlášť odolná voči nečistotám a veľmi dobre splynie s okolitým prostredím.


Použitie

Zariadenie je možné použiť ako v interiéri, tak aj v exteriéri ako bezdrôtový, kompaktný senzor zaznamenávajúci teploty medzi -20 °C a +55 °C a súčasne relatívnu vlhkosť medzi 0 % a 99 %. Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STHO-A) poskytuje modulárne možnosti využitia v závislosti od prepojenia s inými produktmi Homematic IP prostredníctvom bezplatnej mobilnej aplikácie Homematic IP.

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúka možnosť variabilnej inštalácie senzora takmer kdekoľvek vo vonkajšom prostredí. Senzor je možné využiť na riadenie vzduchotechniky, klimatizácie alebo odvlhčovania, na kontrolu a riadenie nízkych teplôt napríklad v skleníkoch, zimných záhradách, chladiacich boxoch, pivniciach a tiež súčasne k ďalším procesom automatizácie systému múdrej domácnosti, nastavovaniu rôznych typov scenárov v závislosti na podmienkach teploty a vlhkosti.

Konštrukcia s krytím IP44 odolná proti striekajúcej vode a pracovný rozsah pri teplotách medzi -20 °C a +55 °C zaručuje spoľahlivú prevádzku zariadenia aj v tých najnáročnejších podmienkach.


Systémová prevádzka

Bezdrôtové prepojenie nástenného senzora (HmIP-STHO-A) s Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP) ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému múdrej domácnosti Homematic IP iba pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.


Inteligentné ovládanie

Všetky namerané hodnoty sú cyklicky prenášané prostredníctvom Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) do múdrej mobilnej aplikácie Homematic IP a tak súčasne umožňujú vzdialenú kontrolu a individuálne riadenie budovy v závislosti od aktuálnych podmienok teploty a vlhkosti. Jednoduchým pohľadom na obrazovku smartfónu v aplikácii získa používateľ reálne a komplexné informácie o lokálnych nameraných hodnotách.


Napájanie

2 kusy vymeniteľných napájacích batérií typu AA umožňujú prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu a zaistia extrémne dlhú až 5-ročnú prevádzku zariadenia. Akonáhle sa zníži kapacita napájacích batérií na minimum, je o tom používateľ informovaný aplikáciou Homematic IP.


Jednoduchá montáž

Vďaka kompaktným rozmerom a batériovej prevádzke ponúka Senzor teploty a vlhkosti (HmIP-STHO-A) možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. Súčasťou balenia zariadenia je samozrejme aj montážny materiál (hmoždinky, skrutky).


Široký rozsah využitia

Ideálny pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.


Funkcie:

 • Meria teplotu a vlhkosť vzduchu, hodnoty odovzdáva Centrálnej jednotke (HmIP-HAP) na ďalšie využitie
 • Odolný proti poveternostným vplyvom s krytím IP44
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Senzor teploty a vlhkosti - vonkajší, antracit
 • 2x alkalická AA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 2x 1,5V LR6/Mignon/AA
 • Prúdový odber: 30mA max.
 • Životnosť batérií: 5 rokov (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP44
 • Prevádzková teplota: -20 až +55 °C
 • Rozsah meranej teploty: -20 až +55 °C
 • Rozsah meranej vlhkosti: 0 až 99 %
 • Rozmery (Š x V x H): 82 x 59 x 41 mm
 • Rozmery balenia: 122 x 112 x 48 mm
 • Hmotnosť: 100g (vrátane batérií)
 • Hmotnosť vrátane obalu: 179,8g
 • Pracovná frekvencia: 868,3MHz, 869,525MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 220m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Vykurovanie a ovládanie klimatizácie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: