Homematic IP Siréna vnútorná - HmIP-ASIR-2

Kód: HMIP-ASIR-2
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
56 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
6.10.2022
Možnosti doručenia
Poplachová bezdrátová Siréna (HmIP-ASIR-2) určená pro použití ve vnitřních prostorech je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP, siréna má výkonný generátor akustického signálu o intenzitě 90 dB a pár vysoce svítivých červených LED diod.

Detailné informácie

Podrobný popis

Siréna vnútorná HmIP-ASIR-2

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu vrátane portfólia výrobkov určených na zabezpečenie a ochranu objektov.

Poplachová bezdrôtová Siréna (HmIP-ASIR-2) určená na použitie vo vnútorných priestoroch je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP, siréna má výkonný generátor akustického signálu s intenzitou 90 dB a pár vysoko svietivých červených LED diód.

Vyhlásenie poplachu môže byť aktivované napríklad narušením priestoru monitorovanom pohybovým senzorom alebo prelomením okna alebo dverí pod ochranou Okenného a dverného senzora (HmIP-SWDx) Homematic IP. V takom prípade spustí siréna poplach a o udalosti ste informovaní prostredníctvom push notifikácií mobilnej aplikácie Homematic IP na vašom múdrom telefóne.


Použitie

Sirény sú nevyhnutnou súčasťou zabezpečovacieho systému. Spoľahlivo vás upozornia na nebezpečenstvo, vystrašia narušiteľa a prilákajú pozornosť okolia. Siréna (HmIP-ASIR-2) potrebuje menej ako dve sekundy na aktiváciu silného poplachu a jasných LED indikátorov v reakcii na spustenie signálu poplachu.


Indikácia stavu systému

Pomerne užitočné sú tóny aktivácie a deaktivácie poplachového režimu. Krátke pípnutie bzučiakov sirény pripomína používateľom, že sú priestory strážené a oneskorenie pri odchode je aktívne. Riziko nechceného poplachu sa tak výrazne znižuje.
Použitie sirény je široko konfigurovateľné. Môžete si zvoliť dobu trvania akustického poplachu (3 - 6 minút) aj voľbu medzi rôznymi tónmi akustického poplachu.

Akustický tón však nemusí byť žiaduci pre všetky typy scenárov a aplikácií. Z tohto dôvodu môže byť v aplikácii Homematic IP akustický tón deaktivovaný a nastavená iba optická signalizácia. Aj v tomto prípade má používateľ k dispozícii na výber zo 4 efektov svetelnej LED signalizácie, používateľ si tak môže vybrať zodpovedajúci spôsob signalizácie v závislosti od charakteru poplachu.

Siréna má k dispozícii 9 rôznych výstražných tónov, ktoré môžu byť ľubovoľne konfigurované v závislosti od vstupu poplachového signálu definovaného pridaným prvkom múdrej domácnosti Homematic IP. Napríklad upozornenie na narušenie objektu, požiarne nebezpečenstvo, zaplavenie monitorovaného priestoru atď.


Ochrana v prípade sabotáže

Pokiaľ sa narušiteľ dostane k siréne, sabotážny kontakt spoľahlivo zistí neoprávnenú manipuláciu a spustí poplach. Medziprístrojová komunikácia zaistí spustenie poplachu aj bez internetového pripojenia. Dokonca aj v prípade sabotáže alebo zničenia Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) zostáva siréna v režime poplachu.


Systémová prevádzka

Bezdrôtové prepojenie Sirény (HmIP-ASIR-2) s Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP) ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému múdrej domácnosti Homematic IP pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.


Komunikačný protokol Homematic IP

Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou na prevádzkovom kmitočte 868,0 - 869,525 MHz s plne šifrovanou komunikáciou AES-128. Prevádzka na tomto kmitočte obmedzuje bezdrôtové vysielanie na 1% času z hodiny, tým je zaistená dlhá životnosť batérií pripojených zariadení a používatelia nie sú vystavení trvalému bezdrôtovému žiareniu. Centrálna jednotka (HmIP-HAP) navyše spoľahlivo deteguje rádiové rušenie.

Bezpečnosť bezdrôtového IP protokolu bola testovaná nezávislým skúšobným laboratóriom Techniker-Verband VDE v Nemecku a skúšobným ústavom AV-TEST.

Bezdrôtová technológia Homematic IP umožňuje komunikáciu s komponentmi až na vzdialenosť 400 m v otvorenom priestore alebo cez niekoľko podlaží výškovej budovy, čo umožňuje spoľahlivé pripojenie zariadenia aj na vzdialených miestach. A pokiaľ je potrebné zvýšiť dosah, postačí systém lokálne doplniť o Spínanú zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungujúcu aj ako opakovač signálu alebo o ďalšiu Centrálnu jednotku (HmIP-HAP).


Unikátne riešenie

Pri vytváraní profilov a scenárov, môžete zohľadniť všetky vaše potreby z hľadiska požiadaviek na zabezpečenie objektu, automatizáciu, vykurovanie a celý rad ďalších kritérií v závislosti na vašich prioritách.


Hlasové ovládanie

Systém múdrej domácnosti Homematic IP, ktorého sú sirény súčasťou, podporuje hlasové ovládanie a komunikáciu s Google Assistant a Amazon Alexa. Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou


Jednoduchá montáž

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka (3x batéria typu AA) ponúkajú možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. To znamená, že sirénu je možné umiestniť ľahko a takmer kdekoľvek v interiéri objektu.
Podobnosť sirény s dizajnom Dymového hlásiča požiaru (HmIP-SWSD) umožní nenápadnú montáž na strop z dosahu narušiteľa.


Široký rozsah využitia

Ideálna pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.

Funkcie:

 • Akustická (90dB) a optická signalizácia (2x červené LED)
 • Sabotážny kontakt
 • Výber tónu a LED efektu, nastavenie dĺžky trvania
 • Signálne tóny pre aktiváciu a deaktiváciu bezpečnostného systému
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Vzhľad podobný dymovým hlásičom požiaru
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Siréna vnútorná
 • 1x kombinovaný držiak na strop/stenu
 • 3x alkalická AA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: 3x 1,5V LR6/Mignon/AA
 • Prúdový odber: 300mA max.
 • Životnosť batérií: 2 roky (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (P x V): 124 x 45 mm
 • Rozmery balenia: 184 x 140 x 73 mm
 • Hmotnosť: 190g (vrátane batérií)
 • Hmotnosť vrátane obalu: 349g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 250m
 • Hlasitosť Piezo reproduktora: 90dB


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Zabezpečenie a dohľad
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 0.35 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: