Homematic IP Siréna vonkajšia - solárna - HmIP-ASIR-O

Kód: HMIP-ASIR-O
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
138 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
7.10.2022
Možnosti doručenia
Bezdrátová solární Siréna (HmIP-ASIR-O) je určená pro použití ve venkovním prostředí a je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Umožňuje spolehlivou akustickou a vizuální poplachovou signalizaci. K tomuto účelu má siréna dva výkonné piezoelektrické reproduktory o intenzitě 100 dB a pět vysoce svítivých LED diod, které jsou umístěny v krytu odolném proti povětrnostním vlivům s třídou ochrany IP44.

Detailné informácie

Podrobný popis

Siréna vonkajšia - solárna HmIP-ASIR-O

Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu vrátane portfólia výrobkov určených na zabezpečenie a ochranu objektov.

Bezdrôtová solárna Siréna (HmIP-ASIR-O) je určená na použitie vo vonkajšom prostredí a je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP. Umožňuje spoľahlivú akustickú a vizuálnu poplachovú signalizáciu. K tomuto účelu má siréna dva výkonné piezoelektrické reproduktory s intenzitou 100 dB a päť vysoko svietivých LED diód, ktoré sú umiestnené v kryte odolnom proti poveternostným vplyvom s triedou ochrany IP44.

Vyhlásenie poplachu môže byť aktivované napríklad narušením priestoru monitorovanom pohybovým senzorom alebo prelomením okna alebo dverí pod ochranou Okenného a dverného senzora (HmIP-SWDx) Homematic IP. V takom prípade spustí siréna poplach a o udalosti ste informovaní prostredníctvom push notifikácií mobilnej aplikácie Homematic IP na vašom múdrom telefóne.


Použitie

Sirény sú nevyhnutnou súčasťou zabezpečovacieho systému. Spoľahlivo vás upozornia na nebezpečenstvo, vystrašia narušiteľa a prilákajú pozornosť okolia. Siréna (HmIP-ASIR-O) potrebuje menej ako dve sekundy na aktiváciu silného poplachu a jasných LED indikátorov v reakcii na spustenie signálu poplachu.


Solárne napájanie

Vďaka udržateľnému napájaniu prostredníctvom výkonného solárneho článku v spojení s vymeniteľnou nabíjacou batériou typu NiMH nie je pre prevádzku vonkajšej sirény potrebný žiadny ďalší alternatívny zdroj napájania, napriek tomu je siréna vybavená záložným micro USB portom pre možnosť napájania alebo obnovenia kapacity batérie. Batériové napájanie zaisťuje spoľahlivú prevádzku aj v noci alebo v dňoch bez slnečnej aktivity. Siréna vyžaduje minimálnu údržbu a ponúka prispôsobivé využitie.


Indikácia stavu systému

Pomerne užitočné sú tóny aktivácie a deaktivácie poplachového režimu. Krátke pípnutie bzučiakov sirény pripomína používateľom, že sú priestory strážené a oneskorenie pri odchode je aktívne. Riziko nechceného poplachu sa tak výrazne znižuje.
Použitie sirény je široko konfigurovateľné. Môžete si zvoliť dobu trvania akustického poplachu (3 - 6 minút) aj voľbu medzi rôznymi tónmi akustického poplachu.

Akustický tón však nemusí byť žiaduci pre všetky typy scenárov a aplikácií. Z tohto dôvodu môže byť v aplikácii Homematic IP akustický tón deaktivovaný a nastavená iba optická signalizácia. Aj v tomto prípade má používateľ k dispozícii na výber zo 4 efektov svetelnej LED signalizácie, používateľ si tak môže vybrať zodpovedajúci spôsob signalizácie v závislosti od charakteru poplachu.

Siréna má k dispozícii 9 rôznych výstražných tónov, ktoré môžu byť ľubovoľne konfigurované v závislosti od vstupu poplachového signálu definovaného pridaným prvkom múdrej domácnosti Homematic IP. Napríklad upozornenie na narušenie objektu, požiarne nebezpečenstvo, zaplavenie monitorovaného priestoru atď.


Ochrana v prípade sabotáže

Pokiaľ sa narušiteľ dostane k siréne, sabotážny kontakt spoľahlivo zistí neoprávnenú manipuláciu a spustí poplach. Medziprístrojová komunikácia zaistí spustenie poplachu aj bez internetového pripojenia. Dokonca aj v prípade sabotáže alebo zničenia Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) zostáva siréna v režime poplachu.


Systémová prevádzka

Bezdrôtové prepojenie Sirény (HmIP-ASIR-O) s Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP) ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému múdrej domácnosti Homematic IP pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.


Komunikačný protokol Homematic IP

Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou na prevádzkovom kmitočte 868,0 - 869,525 MHz s plne šifrovanou komunikáciou AES-128. Prevádzka na tomto kmitočte obmedzuje bezdrôtové vysielanie na 1% času z hodiny, tým je zaistená dlhá životnosť batérií pripojených zariadení a používatelia nie sú vystavení trvalému bezdrôtovému žiareniu. Centrálna jednotka (HmIP-HAP) navyše spoľahlivo deteguje rádiové rušenie.

Bezpečnosť bezdrôtového IP protokolu bola testovaná nezávislým skúšobným laboratóriom Techniker-Verband VDE v Nemecku a skúšobným ústavom AV-TEST.

Bezdrôtová technológia Homematic IP umožňuje komunikáciu s komponentmi až na vzdialenosť 400 m v otvorenom priestore alebo cez niekoľko podlaží výškovej budovy, čo umožňuje spoľahlivé pripojenie zariadenia aj na vzdialených miestach. A pokiaľ je potrebné zvýšiť dosah, postačí systém lokálne doplniť o Spínanú zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungujúcu aj ako opakovač signálu alebo o ďalšiu Centrálnu jednotku (HmIP-HAP).


Unikátne riešenie

Pri vytváraní profilov a scenárov, môžete zohľadniť všetky vaše potreby z hľadiska požiadaviek na zabezpečenie objektu, automatizáciu, vykurovanie a celý rad ďalších kritérií v závislosti na vašich prioritách


Hlasové ovládanie

Systém múdrej domácnosti Homematic IP, ktorého sú sirény súčasťou, podporuje hlasové ovládanie a komunikáciu s Google Assistant a Amazon Alexa. Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou.


Jednoduchá montáž

Vďaka solárnemu a batériovému napájaniu je možné poplachovú sirénu inštalovať aj na ťažko prístupné miesta bez potreby doplňujúcej kabeláže. Neoddeliteľnou súčasťou sirény je aj držiak pre rýchlu a jednoduchú montáž.


Široký rozsah využitia

Ideálna pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.


Funkcie:

 • Akustická (100dB/1m) a optická LED signalizácia
 • Sabotážny kontakt
 • Výber tónu, nastavenie dĺžky trvania
 • Solárne nabíjanie + micro USB
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Obsah balenia:

 • 1x Siréna vonkajšia - solárna
 • 3x AA NiMH batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre:

 • Rad: Homematic IP
 • Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
 • Napájací zdroj: solárny článok + súprava batérií, NiMH, 3,6V, 1200mAh (3x 1,2V HR6/Mignon/AA)
 • Externé napájanie: 5VDC, 500mA
 • Prúdový odber: 500mA max.
 • Stupeň krytia: IP44
 • Prevádzková teplota: -20 až +50 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 110 x 230 x 87 mm
 • Rozmery balenia: 280 x 185 x 147 mm
 • Hmotnosť: 755g (vrátane batérií)
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore) 300m
 • Hlasitosť Piezo reproduktora: 100dB (vo vzdialenosti 1m)


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Zabezpečenie a dohľad
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 1.26 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: