Homematic IP Štartovacia sada - Požiarne zabezpečenie - HmIP-SK4

Kód: HMIP-SK4
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
223 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
6.10.2022
Možnosti doručenia
Startovací sada požárního zabezpečení (HmIP-SK4) určená pro počáteční integraci chytré domácnosti Homematic IP s důrazem na požární ochranu objektu obsahuje základ každého požárního zabezpečení a otevírá dveře do světa profesionální řady výrobků značky Homematic IP. Sada obsahuje Centrální jednotku (HmIP-HAP), 3x bezdrátový Kouřový hlásič požáru (HmIP-SWSD) s funkcí nouzového LED osvětlení, certifikované dle normy ČSN/EN 14604 a bezplatnou mobilní aplikaci v CZ lokalizaci dostupnou pro operační systém Android a iOS.

Detailné informácie

Podrobný popis

Štartovacia zostava - požiarne zabezpečenie HmIP-SK4

Múdra domácnosť a inteligentný bezdrôtový zabezpečovací systém v jednom.
Štartovacia zostava požiarneho zabezpečenia (HmIP-SK4) určená pre počiatočnú integráciu múdrej domácnosti Homematic IP s dôrazom na požiarnu ochranu objektu obsahuje základ každého požiarneho zabezpečenia a otvára dvere do sveta profesionálneho radu výrobkov značky Homematic IP, ktorý predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša bezkompromisnú nemeckú kvalitu s 80-ročnou tradíciou.

Komplexné riešenie so širokou modularitou vrátane portfólia viac ako 250 originálnych výrobkov určených na inteligentnú optimalizáciu, automatizáciu, ovládanie a zabezpečenie objektov.

Zostava obsahuje Centrálnu jednotku (HmIP-HAP), 3 bezdrôtové Dymové hlásiče požiaru (HmIP-SWSD) s funkciou núdzového LED osvetlenia, certifikované podľa normy ČSN/EN 14604 a bezplatnú mobilnú aplikáciu v CZ lokalizácii dostupnú pre operačný systém Android a iOS.


Múdre a inteligentné riešenie ochrany

Bezpečnostné riešenie Homematic IP spoľahlivo ochráni rôzne typy objektov ako sú domy, byty, chaty, kancelárie, garáže, obchody, sklady či úrady pred požiarom, vlámaním alebo zaplavením vodou.

Kompaktný a elegantný dizajn vhodný pre akýkoľvek interiér, mimoriadna používateľská prívetivosť, múdra mobilná aplikácia Homematic IP pre jednoduchú a intuitívnu konfiguráciu systému múdrej domácnosti.

Zostava Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) a 3 Dymových hlásičov požiaru (HmIP-SWSD) tvorí základ požiarneho zabezpečenia akéhokoľvek objektu a je pripravená odvrátiť potenciálne nebezpečenstvo v podobe požiaru s možnosťou modulárneho rozšírenia dokúpením ďalších komponentov systému múdrej domácnosti a zabezpečenia Homematic IP ako sú PIR detektory pohybu, sirény, klávesnice, záplavové senzory, diaľkové ovládače, spínané zásuvky atď.


Centrálna jednotka (HmIP-HAP)

Pracuje ako prístupový bod a ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému zabezpečenia a múdrej domácnosti Homematic IP cez ethernetové pripojenie k štandardnému routeru a pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ lokalizácii) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.

Samozrejmosťou je aj ovládanie hlasom prostredníctvom home asistenta (podporovaná komunikácia s Google Assistant a Amazon Alexa).


Kapacita systému

K Centrálnej jednotke (HmIP-HAP) je možné pripojiť až 15 používateľov, 80 komponentov systému, videokamery a vytvoriť nespočetné množstvo scenárov. Pripojením ďalšej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) je možné systém rozšíriť o ďalších až 40 komponentov systému (maximálne 120 komponentov a 2 centrálne jednotky na jednu inštaláciu).


Bezdrôtový Dymový hlásič požiaru (HmIP-SWSD)

Hlásiče požiaru sú základným prvkom požiarnej ochrany každého objektu. Hlásič (HmIP-SWSD) reaguje na prítomnosť dymu a v prípade poplachu aktivuje vstavanú sirénu o sile 85 dB, núdzové LED osvetlenie a odošle poplachový signál do Centrálnej jednotky (HmIP-HAP). Používateľ tak vzápätí dostane informáciu o poplachovej udalosti prostredníctvom push notifikácií mobilnej aplikácie Homematic IP na smartfóne.


Schválenie

Dymový hlásič požiaru (HmIP-SWSD) využíva moderné fotoelektrické (optické) technológie snímania a je nezávisle testovaný ako vyhovujúci všetkým európskym štandardom. Samozrejmosťou je ako certifikát CE, tak schválenie podľa ČSN/EN 14604:2006 a CPD. Určený na montáže do novostavieb podľa vyhlášky 23/2008 Zb. Vyhláška o technických podmienkach požiarnej ochrany stavieb (v zmene č. 268/2011 Zb.).


Technológia

Všetky Dymové hlásiče požiaru (HmIP-SWSD) prevádzkované v jednom systéme Homematic IP sú vzájomne bezdrôtovo prepojené. V jednom systéme tak môže byť prepojených s Centrálnou jednotkou (HmIP-HAP) až 40 Dymových hlásičov požiaru (HmIP-SWSD).

Ak je napríklad detegovaný požiar v suteréne, spustí požiarnu signalizáciu nielen požiarny hlásič inštalovaný lokálne v mieste zahorenia, ale súčasne aj ďalšie hlásiče požiaru v systéme Homematic IP inštalované na ďalších podlažiach a v miestnostiach objektu.


Indikácia poplachu a núdzové osvetlenie

Súčasťou je nielen akustické varovanie vstavanou sirénou o sile tónu 85 dB a vizuálna červená LED indikácia signalizácie poplachu, ale súčasne aktivácia výkonného núdzového bieleho LED svetla na osvetlenie únikovej cesty v silne zafajčených priestoroch pre včasné opustenie objektu.


Testovanie

Hlásič je vybavený veľkým multifunkčným tlačidlom, ktoré primárne slúži na pravidelné testovanie prevádzkyschopnosti hlásiča a systémových funkcií, súčasne ho však možno tiež využiť na utíšenie akustickej signalizácie nežiaduceho poplachu.


Napájanie

Dve napevno integrované (nemeniteľné) lítiové batérie umožňujú napájanie hlásiča s takmer bezúdržbovou prevádzkou až na dobu 10 rokov.


Múdra mobilná aplikácia Homematic IP

Akonáhle je Centrálna jednotka (HmIP-HAP) pripojená k internetu, je možné využívať všetky funkcie prostredníctvom bezplatnej aplikácie Homematic IP pre múdre zariadenia dostupnú pre operačný systém Android a iOS. Intuitívna aplikácia v českej lokalizácii je pravidelne aktualizovaná a rozširovaná o ďalšie funkcie a zariadenia, ponúka jasný prehľad všetkých možných funkcií a scenárov. Mobilná aplikácia Homematic IP umožňuje ovládanie hneď niekoľkých Centrálnych jednotiek (HmIP-HAP) v rôznych inštaláciách (napr. pre rekreačné domy, bytové prenájmy atď.).


Hlasové ovládanie múdrej domácnosti

Veľké množstvo zariadení Homematic IP a systémových funkcií ponúka pohodlné hlasové ovládanie pomocou asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.


Komunikácia a bezpečnosť

Centrálna jednotka (HmIP-HAP) je pripojená k štandardnému routeru ethernetovým káblom (RJ-45) a slúži ako rozhranie medzi cloudom Homematic IP umiestneným výhradne na serveroch v Nemecku a zariadeniami Homematic IP vo vašej domácnosti.

Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou na prevádzkovom kmitočte 868,0 - 869,525 MHz s plne šifrovanou komunikáciou AES-128. Prevádzka na tomto kmitočte obmedzuje bezdrôtové vysielanie na 1% času z hodiny, tým je zaistená dlhá životnosť batérií pripojených zariadení a používatelia nie sú vystavení trvalému bezdrôtovému žiareniu. Centrálna jednotka (HmIP-HAP) navyše spoľahlivo deteguje rádiové rušenie.

Bezpečnosť bezdrôtového IP protokolu bola testovaná nezávislým skúšobným laboratóriom Techniker-Verband VDE v Nemecku a skúšobným ústavom AV-TEST.

Bezdrôtová technológia Homematic IP umožňuje komunikáciu s komponentmi až na vzdialenosť 400 m v otvorenom priestore alebo cez niekoľko podlaží výškovej budovy, čo umožňuje spoľahlivé pripojenie zariadenia aj na vzdialených miestach. A pokiaľ je potrebné zvýšiť dosah, postačí systém lokálne doplniť o Spínanú zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungujúcu aj ako opakovač signálu alebo o ďalšiu Centrálnu jednotku (HmIP-HAP).


Ochrana súkromia

Pri aktivácii ani počas prevádzky nie sú zhromažďované žiadne osobné dáta a používatelia tak zostávajú v úplnej anonymite, a to aj napriek tomu, že je systém založený na cloudovom riešení.


Funkcie zostavy:

 • Múdra domácnosť a inteligentný bezdrôtový zabezpečovací systém v jednom
 • Ochrana objektu pred požiarom
 • Ovládanie a nastavenie cez aplikáciu Homematic IP
 • Podpora operačných systémov iOS a Android
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Funkcie Centrálnej jednotky:

 • Automatizácia domácnosti riadená cez smartphone alebo tablet
 • Pripojenie až 80 zariadení (s druhou Centrálnou jednotkou HmIP-HAP až 120 zariadení celkom), až 15 používateľov (smartfónov)
 • Vysoká bezpečnosť vďaka komplexnému šifrovaniu AES a umiestneniu servera v Nemecku
 • Komunikácia s komponentmi cez spoľahlivý bezdrôtový protokol
 • Detekcia rádiového rušenia
 • Viacfarebná LED indikácia stavu
 • Možnosť rozšírenia bezdrôtového dosahu pridaním druhej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) alebo Spínanej zásuvky (HmIP-PSM-PE)


Funkcie Dymového hlásiča požiaru:

 • Fotoelektrická detekcia
 • Funkcia repeatera detektora prepojí až 40 zariadení
 • Funkcia sirény aj pre bezpečnostné použitie
 • Funkcia sirény aj pre bezpečnostné použitie
 • Vysoká bezpečnosť vďaka komplexnému šifrovaniu AES
 • Certifikované podľa normy EN14604 a smernice vfdb 14-01 v testovacom centre KRIWAN
 • Test tlačidlo pre overenie funkčnosti a vypnutie poplachu
 • Monitorovanie stavu batérie
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol


Obsah balenia:

 • Štartovacia zostava – požiarne zabezpečenie (1x Centrálna jednotka, 3x Dymový hlásič požiaru)
 • 1x napájací zdroj Centrálnej jednotky
 • 1x sieťový kábel UTP (RJ-45)
 • 1x stropný držiak Dymového hlásiča požiaru
 • 2x lítiová permanentná batéria v Dymovom hlásiči požiaru
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre zostavy:

 • Rad: Homematic IP
 • Rozmery balenia: 325 x 159 x 106 mm
 • Hmotnosť vrátane obalu: 1120,1g


Parametre Centrálnej jednotky:

 • Napájací zdroj: 5V DC
 • Napájacie napätie sieťového zdroja (vstup): 100V - 240V/50Hz
 • Max. príkon napájacieho zdroja: 2,5W max.
 • Prúdový odber: 500mA max.
 • Spotreba v pohotovostnom režime: 1,1W
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 118 x 104 x 26 mm
 • Hmotnosť: 153g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 400m
 • Sieťové rozhranie: 10/100 MBit/s, Auto-MDIX


Parametre Dymového hlásiča požiaru:

 • Napájací zdroj: 2x 3V lítiové batérie (vložené natrvalo)
 • Životnosť batérií: 10 rokov (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 30 °C
 • Druh detekcie poplachu: fotoelektrická
 • Výstup poplachu: piezo signálne zariadenie (> 85dB vo vzdialenosti 3m), stavové LED, bezdrôtový
 • Signalizácia: dvojstavové LED
 • Certifikačné značenie: CE, Q label
 • Rozmery (P x V): 110 x 45 mm
 • Hmotnosť: 148g (vrátane batérií)
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 200m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Zabezpečenie a dohľad
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 1.29 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: