Homematic IP Štartovacia sada - Riadenie prístupu - HmIP-SK14

Kód: HMIP-SK14
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
261 €
Skladom (>2 ks)
Môžeme doručiť do:
7.10.2022
Možnosti doručenia
Startovací sada pro řízení přístupu (HmIP-SK14) z řady Homematic IP poslouží jako pohodlná a bezpečná alternativa za manuální odemykání, zamykání a otevírání vstupních dveří při příchodu domů. Klíčenkový dálkový ovladač (HmIP-KRCK) v kombinaci s Pohonem dveřního zámku (HmIP-DLD) je ideálním řešením pro inteligentní odemykání, zamykání a otevírání dveří. Dálkové ovládání slouží jako příjemná a bezkontaktní alternativa běžného klíče. Aby byl příchod domů co nejpohodlnější, můžete pomocí přídavného tlačítka světla ovládat volitelné osvětlení ve vstupním prostoru.

Detailné informácie

Podrobný popis

Štartovacia zostava – riadenie prístupu HmIP-SK14

Štartovacia zostava pre riadenie prístupu (HmIP-SK14) z radu Homematic IP poslúži ako pohodlná a bezpečná alternatíva za manuálne odomykanie, zamykanie a otváranie vstupných dverí pri príchode domov. Kľúčenkový diaľkový ovládač (HmIP-KRCK) v kombinácii s Pohonom dverného zámku (HmIP-DLD) je ideálnym riešením pre inteligentné odomykanie, zamykanie a otváranie dverí. Diaľkové ovládanie slúži ako príjemná a bezkontaktná alternatíva bežného kľúča. Aby bol príchod domov čo najpohodlnejší, môžete pomocou prídavného tlačidla svetla ovládať voliteľné osvetlenie vo vstupnom priestore.

Komplexné riešenie so širokou modularitou vrátane portfólia viac ako 250 originálnych výrobkov určených na inteligentnú optimalizáciu, automatizáciu, ovládanie a zabezpečenie objektov, to je systém Homematic IP.

Kompaktný a elegantný dizajn vhodný pre akýkoľvek interiér, mimoriadna používateľská prívetivosť, múdra mobilná aplikácia Homematic IP pre jednoduchú a intuitívnu konfiguráciu systému múdrej domácnosti.


Centrálna jednotka (HmIP-HAP)

Pracuje ako prístupový bod a ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému zabezpečenia a múdrej domácnosti Homematic IP cez ethernetové pripojenie k štandardnému routeru a pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ lokalizácii) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.

Samozrejmosťou je aj ovládanie hlasom prostredníctvom home asistenta (podporovaná komunikácia s Google Assistant a Amazon Alexa).


Kapacita systému

K Centrálnej jednotke (HmIP-HAP) je možné pripojiť až 15 používateľov, 80 komponentov systému, videokamery a vytvoriť nespočetné množstvo scenárov. Pripojením ďalšej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) je možné systém rozšíriť o ďalších až 40 komponentov systému (maximálne 120 komponentov a 2 centrálne jednotky na jednu inštaláciu).


Bezdrôtový Pohon dverného zámku (HmIP-DLD)

Inteligentný pohon dverného zámku určený na pohodlné, motoricky poháňané odomykanie, zamykanie a otváranie dverí je súčasťou systému múdrej domácnosti Homematic IP.


Jednoduchá montáž

Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúka možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. Podstatným faktorom pre montáž je veľkosť cylindrickej vložky, ktorá musí na vnútornej strane dverí vyčnievať o 8-15 mm. Pokiaľ to tak nie je, odporúčame súčasne so zariadením obstaranie novej cylindrickej vložky s optimálnym predsadením 10 mm. Štandardná montáž sa vykonáva pomocou montážneho materiálu, ktorý je súčasťou balenia, bez akýchkoľvek mechanických zásahov do dverí. Konštrukcia montážnej konzoly Pohonu dverného zámku (HmIP-DLD) ponúka ešte dodatočné otvory pre voliteľné uchytenie skrutkami na vnútorné kovanie alebo krídlo dverí.


Ovládanie a prevádzka

Zariadenie ponúka viac možností voliteľného ovládania pre všetky vekové kategórie od detí až po seniorov. Pohon dverného zámku môže byť jednoducho ovládaný manuálne z vonkajšej strany kľúčom a z vnútornej strany prostredníctvom núdzového otočného prstenca.


Kontrola prístupu

Používateľ môže individuálne definovať a súčasne kontrolovať prístup vstupu vďaka nastaviteľným prístupovým oprávneniam bez ohľadu na deň v týždni alebo čas. Príkladom môže byť upratovací personál alebo opatrovateľská služba, ktorá bude môcť vstúpiť do bytu alebo domu za pomoci bezdrôtového Diaľkového ovládača - kľúčenky (HmIP-KRCK) iba v určitý deň v týždni a určenú dobu. Navyše sú jednotlivé stavy zapisované do logovacieho súboru v aplikácii pre neskoršiu prípadnú kontrolu prístupu.


Napájanie

3 kusy vymeniteľných napájacích batérií typu AA umožňujú prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu a zaistia prevádzku zariadenia po dobu až 6 mesiacov (v prípade lítiových napájacích batérií môže byť doba prevádzky až niekoľkonásobne dlhšia v závislosti od frekvencie použitia zariadenia). Akonáhle sa zníži kapacita napájacích batérií na minimum, je o tom používateľ informovaný aplikáciou Homematic IP.


Bezdrôtový Diaľkový ovládač (kľúčenka) - prístupový (HmIP-KRCK)

Elegantná bezdrôtová kľúčenka z radu Homematic IP umožňujúca stlačením tlačidla jednoduché ovládanie bezdrôtového inteligentného Pohonu dverného zámku (HmIP-DLD). Praktický malý ovládač sa zmestí do každého vrecka a aj napriek svojim kompaktným rozmerom so štyrmi tlačidlami môže poskytovať rad užitočných funkcií. Tromi tlačidlami bezdrôtovej kľúčenky s pevne nastavenými funkciami môže používateľ jednoducho odomknúť, zamknúť alebo otvoriť dvere, zatiaľ čo štvrté tlačidlo je voľne programovateľné a môže ovládať ďalšie prístroje múdrej domácnosti systému Homematic IP, prípadne aktivovať používateľom predkonfigurovanú operáciu (napr. rozsvietenie alebo zhasnutie svetla).


Múdra mobilná aplikácia Homematic IP

Akonáhle je Centrálna jednotka (HmIP-HAP) pripojená k internetu, je možné využívať všetky funkcie prostredníctvom bezplatnej aplikácie Homematic IP pre múdre zariadenia dostupné pre operačný systém Android a iOS. Intuitívna aplikácia v českej lokalizácii je pravidelne aktualizovaná a rozširovaná o ďalšie funkcie a zariadenia, ponúka jasný prehľad všetkých možných funkcií a scenárov. Mobilná aplikácia Homematic IP umožňuje ovládanie hneď niekoľkých Centrálnych jednotiek (HmIP-HAP) v rôznych inštaláciách (napr. pre rekreačné domy, bytové prenájmy atď.).


Hlasové ovládanie múdrej domácnosti

Veľké množstvo zariadení Homematic IP a systémových funkcií ponúka pohodlné hlasové ovládanie pomocou asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.


Komunikácia a bezpečnosť

Centrálna jednotka (HmIP-HAP) je pripojená k štandardnému routeru ethernetovým káblom (RJ-45) a slúži ako rozhranie medzi cloudom Homematic IP umiestneným výhradne na serveroch v Nemecku a zariadeniami Homematic IP vo vašej domácnosti.

Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou na prevádzkovom kmitočte 868,0 - 869,525 MHz s plne šifrovanou komunikáciou AES-128. Prevádzka na tomto kmitočte obmedzuje bezdrôtové vysielanie na 1% času z hodiny, tým je zaistená dlhá životnosť batérií pripojených zariadení a používatelia nie sú vystavení trvalému bezdrôtovému žiareniu. Centrálna jednotka (HmIP-HAP) navyše spoľahlivo deteguje rádiové rušenie.

Bezpečnosť bezdrôtového IP protokolu bola testovaná nezávislým skúšobným laboratóriom Techniker-Verband VDE v Nemecku a skúšobným ústavom AV-TEST.

Bezdrôtová technológia Homematic IP umožňuje komunikáciu s komponentmi až na vzdialenosť 400 m v otvorenom priestore alebo cez niekoľko podlaží výškovej budovy, čo umožňuje spoľahlivé pripojenie zariadenia aj na vzdialených miestach. A pokiaľ je potrebné zvýšiť dosah, postačí systém lokálne doplniť o Spínanú zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungujúcu aj ako opakovač signálu alebo o ďalšiu Centrálnu jednotku (HmIP-HAP).


Ochrana súkromia

Pri aktivácii ani počas prevádzky nie sú zhromažďované žiadne osobné dáta a používatelia tak zostávajú v úplnej anonymite, a to aj napriek tomu, že je systém založený na cloudovom riešení.


Funkcie zostavy:

 • Múdra domácnosť a inteligentný bezdrôtový zabezpečovací systém v jednom
 • Vzdialené a automatizované ovládanie zámku dverí
 • Ovládanie a nastavenie cez aplikáciu Homematic IP
 • Podpora operačných systémov iOS a Android
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Funkcie Centrálnej jednotky:

 • Automatizácia domácnosti riadená cez smartphone alebo tablet
 • Pripojenie až 80 zariadení (s druhou Centrálnou jednotkou HmIP-HAP až 120 zariadení celkom), až 15 používateľov (smartfónov)
 • Vysoká bezpečnosť vďaka komplexnému šifrovaniu AES a umiestneniu servera v Nemecku
 • Komunikácia s komponentmi cez spoľahlivý bezdrôtový protokol
 • Detekcia rádiového rušenia
 • Viacfarebná LED indikácia stavu
 • Možnosť rozšírenia bezdrôtového dosahu pridaním druhej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) alebo Spínanej zásuvky (HmIP-PSM-PE)


Funkcie Pohonu dverného zámku:

 • Odomykanie, zamykanie a otváranie dverí servopohonom
 • Ovládanie aplikáciou, tlačidlami na zariadení alebo kľúčenkou
 • Montáž na štandardnú cylindrickú vložku
 • Obojstranné manuálne odomykanie, zamykanie a otváranie možné aj s pohonom
 • Konfigurovateľné prístupové práva
 • Časové profily s PIN ochranou


Funkcie Diaľkového ovládania:

 • Vzdialené ovládanie pohonu dverného zámku a prídavných zariadení
 • 4 tlačidlá (prednastavené: uzamknúť dvere, odomknúť dvere, otvoriť dvere, ovládanie osvetlenia)
 • Potvrdenie príkazov pomocou viacfarebnej stavovej LED


Obsah balenia:

 • Štartovacia zostava – riadenie prístupu (1x Centrálna jednotka, 1x Pohon dverného zámku, 1x Diaľkový ovládač (kľúčenka) - prístupový)
 • 1x napájací zdroj Centrálnej jednotky
 • 1x sieťový kábel UTP (RJ-45)
 • 1x montážna doska Pohonu dverného zámku
 • 1x krúžok na kľúče
 • 3x alkalická AA batéria, 1x alkalická AAA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre zostavy:

 • Rad: Homematic IP
 • Rozmery balenia: 325 x 159 x 106 mm
 • Hmotnosť vrátane obalu: 1154,6g


Parametre Centrálnej jednotky:

 • Napájací zdroj: 5V DC
 • Napájacie napätie sieťového zdroja (vstup): 100V - 240V/50Hz
 • Max. príkon napájacieho zdroja: 2,5W max.
 • Prúdový odber: 500mA max.
 • Spotreba v pohotovostnom režime: 1,1W
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 118 x 104 x 26 mm
 • Hmotnosť: 153g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 400m
 • Sieťové rozhranie: 10/100 MBit/s, Auto-MDIX


Parametre Pohonu dverného zámku:

 • Napájací zdroj: 3x 1,5V LR6/Mignon/AA
 • Životnosť batérií: 1/2 roku (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 56 x 118 x 63 mm
 • Hmotnosť: 328g ((vrátane batérií)
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 868,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 200m


Parametre Diaľkového ovládača:

 • Napájací zdroj: 1x 1,5V LR03/mikro/AAA
 • Životnosť batérie: 2 roky (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: -10 až +55 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 38 x 75 x 14 mm
 • Hmotnosť: 38g (vrátane batérie)
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 868,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 200m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Prístup
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 1.16 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: