Homematic IP Štartovacia sada - Riadenie vykurovania - HmIP-SK16

Kód: HMIP-SK16
Neohodnotené
Značka: eQ-3 AG
135 €
na opýtanie
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…
Startovací sada řízení vytápění (HmIP-SK16) pro inteligentní ovládání vytápění a okamžitou úsporu energií, určená pro počáteční integraci chytré domácnosti Homematic IP. Sada obsahuje základní prvky pro vzdálené řízení prostorové teploty v místnosti a proces vytápění dle individuálních potřeb, což vede k okamžité úspoře a snížení výdajů na energie až o 30 %. Sada obsahuje Centrální jednotku (HmIP-HAP), 2 bezdrátové Termostatické hlavice Basic (HmIP-eTRV-B) a bezplatnou mobilní aplikaci Homematic IP v CZ lokalizaci dostupnou pro operační systém Android a iOS.

Detailné informácie

Podrobný popis

Štartovacia zostava - riadenie vykurovania HmIP-SK16

Múdra domácnosť a inteligentný bezdrôtový zabezpečovací systém v jednom.
Štartovacia zostava riadenia vykurovania (HmIP-SK16) pre inteligentné ovládanie vykurovania a okamžitú úsporu energií, určená pre počiatočnú integráciu múdrej domácnosti Homematic IP. Zostava obsahuje základné prvky pre vzdialené riadenie priestorovej teploty v miestnosti a proces vykurovania podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.

Otvorte dvere do sveta profesionálneho radu výrobkov značky Homematic IP, ktorý predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša bezkompromisnú nemeckú kvalitu s 80-ročnou tradíciou.

Komplexné riešenie so širokou modularitou vrátane portfólia viac ako 250 originálnych výrobkov určených na inteligentnú optimalizáciu, automatizáciu, ovládanie a zabezpečenie objektov.

Zostava obsahuje Centrálnu jednotku (HmIP-HAP), 2 bezdrôtové Termostatické hlavice Basic (HmIP-eTRV-B) a bezplatnú mobilnú aplikáciu Homematic IP v CZ lokalizácii dostupnú pre operačný systém Android a iOS.


Múdre a inteligentné riešenie ovládania vykurovania

Správna vnútorná pocitová teplota výrazne ovplyvní to, či sa budete doma alebo v kancelárii cítiť dobre.
Bežné termostatické hlavice obvykle nie sú riešením, pretože nedokážu optimalizovať vaše individuálne potreby. To je iba jeden z mnohých dôvodov prečo si zaobstarať múdre termostatické hlavice Homematic IP (HmIP-eTRV) pre automatizáciu vykurovania.

Elegantný dizajn a praktické prevedenie s možnosťou univerzálneho využitia a mimoriadnou používateľskou prívetivosťou múdrej mobilnej aplikácie Homematic IP pre jednoduchú a intuitívnu konfiguráciu systému múdrej domácnosti.

Ponúka spoľahlivé riešenie riadenia vykurovania a úspory energií pre rôzne typy objektov ako sú domy, byty, chaty, kancelárie, garáže, obchody, sklady či úrady.

Zostava obsahuje základné zariadenia pre spoľahlivé riešenie riadenia vykurovania a úspory energií pre rôzne typy objektov s možnosťou modulárneho rozšírenia a dokúpenia ďalších komponentov systému zabezpečenia a múdrej domácnosti Homematic IP ako sú hlásiče požiaru, PIR detektory pohybu, sirény, klávesnice, záplavové senzory, diaľkové ovládače, spínané zásuvky atď.


Centrálna jednotka (HmIP-HAP)

Pracuje ako prístupový bod a ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému zabezpečenia a múdrej domácnosti Homematic IP cez ethernetové pripojenie k štandardnému routeru a pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ lokalizácii) určenej pre múdre telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej múdrej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam múdrej domácnosti.

Samozrejmosťou je aj ovládanie hlasom prostredníctvom home asistenta (podporovaná komunikácia s Google Assistant a Amazon Alexa).


Kapacita systému

K Centrálnej jednotke (HmIP-HAP) je možné pripojiť až 15 používateľov, 80 komponentov systému, videokamery a vytvoriť nespočetné množstvo scenárov. Pripojením ďalšej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) je možné systém rozšíriť o ďalších až 40 komponentov systému (maximálne 120 komponentov a 2 centrálne jednotky na jednu inštaláciu).


Bezdrôtová Termostatická hlavica Basic (HmIP-eTRV-B) s LED displejom

Hi-tech riešenie termostatických hlavíc Basic z radu Homematic IP spočíva predovšetkým v unikátnom algoritme a krokovom motorickom ovládacom mechanizmu. Nahradzujú bežné termostatické radiátorové hlavice, riadia priestorovú teplotu v miestnosti a proces vykurovania podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.

Každá termostatická hlavica Homematic IP má integrovaný snímač teploty. Až tri nastaviteľné profily vykurovania: teplota môže byť regulovaná v časových intervaloch (až 6 vykurovacích fáz za deň s individuálne nastaviteľnou teplotou).

Systém začne byť skutočne dômyselný v kombinácii termostatickej hlavice (HmIP-eTRV), okenného a dverného senzora (HmIP-SWDx) a Centrálnej jednotky (HmIP-HAP), kedy je možné naplno využiť všetky funkcionality systému vrátane inteligentnej predikcie vykurovania pre maximálnu úsporu energií. V mobilnej aplikácii (pre Android a iOS v CZ) je možné nastaviť až niekoľko teplotných týždenných profilov, rôzne denné režimy zvyšovania alebo znižovania teploty (na deň a miestnosť) alebo celý rad pokročilých scenárov.

Pri vytváraní profilov a scenárov, môžete zohľadniť všetky vaše potreby pre automatizáciu vykurovania s ohľadom na úsporu energií a pocitovú teplotu. Nočný režim môžete nastaviť tak, aby ste sa dobre vyspali, ráno sa prebúdzate do príjemnej teploty a vstupujete do predhriatej kúpeľne.

Užívate si chvíle voľna vo vašej obývačke pri individuálne nastavenej teplote alebo usporíte drahocennú energiu, zatiaľ čo nie ste doma.


Ničím nerušený spánok

Termostatické hlavice (HmIP-eTRV) z radu Homematic IP môžu byť inštalované v spálňach a detských izbách vďaka svojej tichej prevádzke a technológii konštrukcie utlmeného puzdra, ktorá je tak jednou z hlavných výhod hlavice pre váš bezstarostný a ničím nerušený spánok.


Jednoduchá montáž

Priama montáž na radiátorové telesá so závitom M30 x 1,5 mm alebo za použitia dodaného adaptéra pre väčšinu štandardných typov radiátorových ventilov (RA – súčasť balenia). Stačí jednoducho demontovať existujúcu hlavicu a nahradiť hlavicou Basic z radu Homematic IP (HmIP-eTRV-B).

Hlavice sú vybavené vstavanou funkciou ochrany ventilu proti vodnému kameňu a mrazu pred zvápenatením a zamrznutím. Napájanie zaisťujú dve ceruzkové batérie typu AA s výdržou až 2 roky.


Múdra mobilná aplikácia Homematic IP

Akonáhle je Centrálna jednotka (HmIP-HAP) pripojená k internetu, je možné využívať všetky funkcie prostredníctvom bezplatnej aplikácie Homematic IP pre múdre zariadenia dostupné pre operačný systém Android a iOS. Intuitívna aplikácia v českej lokalizácii je pravidelne aktualizovaná a rozširovaná o ďalšie funkcie a zariadenia, ponúka jasný prehľad všetkých možných funkcií a scenárov. Mobilná aplikácia Homematic IP umožňuje ovládanie hneď niekoľkých Centrálnych jednotiek (HmIP-HAP) v rôznych inštaláciách (napr. pre rekreačné domy, bytové prenájmy atď.).


Hlasové ovládanie múdrej domácnosti

Veľké množstvo zariadení Homematic IP a systémových funkcií ponúka pohodlné hlasové ovládanie pomocou asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.


Komunikácia a bezpečnosť

Centrálna jednotka (HmIP-HAP) je pripojená k štandardnému routeru ethernetovým káblom (RJ-45) a slúži ako rozhranie medzi cloudom Homematic IP umiestneným výhradne na serveroch v Nemecku a zariadeniami Homematic IP vo vašej domácnosti.

Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou na prevádzkovom kmitočte 868,0 - 869,525 MHz s plne šifrovanou komunikáciou AES-128. Prevádzka na tomto kmitočte obmedzuje bezdrôtové vysielanie na 1% času z hodiny, tým je zaistená dlhá životnosť batérií pripojených zariadení a používatelia nie sú vystavení trvalému bezdrôtovému žiareniu. Centrálna jednotka (HmIP-HAP) navyše spoľahlivo deteguje rádiové rušenie.

Bezpečnosť bezdrôtového IP protokolu bola testovaná nezávislým skúšobným laboratóriom Techniker-Verband VDE v Nemecku a skúšobným ústavom AV-TEST.

Bezdrôtová technológia Homematic IP umožňuje komunikáciu s komponentmi až na vzdialenosť 400 m v otvorenom priestore alebo cez niekoľko podlaží výškovej budovy, čo umožňuje spoľahlivé pripojenie zariadenia aj na vzdialených miestach. A pokiaľ je potrebné zvýšiť dosah, postačí systém lokálne doplniť o Spínanú zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungujúcu aj ako opakovač signálu alebo o ďalšiu Centrálnu jednotku (HmIP-HAP).


Ochrana súkromia

Pri aktivácii ani počas prevádzky nie sú zhromažďované žiadne osobné dáta a používatelia tak zostávajú v úplnej anonymite, a to aj napriek tomu, že je systém založený na cloudovom riešení.


Funkcie zostavy:

 • Múdra domácnosť a inteligentný bezdrôtový zabezpečovací systém v jednom
 • Automatizované riadenie izbovej teploty s okamžitou úsporou a znížením výdavkov na energie až o 30 %
 • Ovládanie a nastavenie cez aplikáciu Homematic IP
 • Podpora operačných systémov iOS a Android
 • Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus


Funkcie Centrálnej jednotky:

 • Automatizácia domácnosti riadená cez smartphone alebo tablet
 • Pripojenie až 80 zariadení (s druhou Centrálnou jednotkou HmIP-HAP až 120 zariadení celkom), až 15 používateľov (smartfónov)
 • Vysoká bezpečnosť vďaka komplexnému šifrovaniu AES a umiestneniu servera v Nemecku
 • Komunikácia s komponentmi cez spoľahlivý bezdrôtový protokol
 • Detekcia rádiového rušenia
 • Viacfarebná LED indikácia stavu
 • Možnosť rozšírenia bezdrôtového dosahu pridaním druhej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) alebo Spínanej zásuvky (HmIP-PSM-PE)


Funkcie Termostatickej hlavice Basic:

 • Podpora autonómnej prevádzky v kombinácii s ďalšími bezdrôtovými perifériami
 • Veľký LED displej
 • Ovládanie prostredníctvom 3 tlačidiel
 • Individuálne nastavenie teploty manuálne alebo pomocou bezplatnej aplikácie Homematic IP
 • 3 nastaviteľné vykurovacie profily, 6 fáz a 13 zmien za deň
 • Rýchla a jednoduchá inštalácia bez nutnosti vypúšťať vodu alebo zasahovať do rozvodov kúrenia
 • Plastová matica pre priamu montáž na všetky bežné radiátorové ventily
 • Kompatibilný pre montáž s priloženými adaptérmi pre ventily Danfoss (RA)
 • Napájanie pomocou dvoch kusov AA batérií
 • Tichá prevádzka, vhodná pre montáž do spální a detských izieb
 • Vstavaná automatická ochrana proti zamrznutiu ventilu
 • Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol


Obsah balenia:

 • Štartovacia zostava - riadenie vykurovania (1x Centrálna jednotka, 2x Termostatická hlavica Basic)
 • 1x napájací zdroj Centrálnej jednotky
 • 1x sieťový kábel UTP (RJ-45)
 • 2x adaptér ventilu Danfoss (RA)
 • 4x alkalická AA batéria
 • montážny materiál
 • slovenský návod


Parametre zostavy:

 • Rad: Homematic IP
 • Rozmery balenia: 325 x 159 x 106 mm
 • Hmotnosť vrátane obalu: 1119,3g


Parametre Centrálnej jednotky:

 • Napájací zdroj: 5V DC
 • Napájacie napätie sieťového zdroja (vstup): 100V - 240V/50Hz
 • Max. príkon napájacieho zdroja: 2,5W max.
 • Prúdový odber: 500mA max.
 • Spotreba v pohotovostnom režime: 1,1W
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 118 x 104 x 26 mm
 • Hmotnosť: 153g
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 400m
 • Sieťové rozhranie: 10/100 MBit/s, Auto-MDIX


Parametre Termostatickej hlavice Basic:

 • Napájací zdroj: 2x 1,5V LR6/Mignon/AA
 • Prúdový odber: 100mA max.
 • Životnosť batérií: 2 roky (zvyčajne)
 • Stupeň krytia: IP20
 • Prevádzková teplota: 0 až 50 °C
 • Rozmery (Š x V x H): 57 x 68 x 102 mm
 • Hmotnosť: 185g (vrátane batérií)
 • Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Pripojenie: M30 x 1,5mm
 • Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 250m


Viac informácií nájdete na Safehome-matic.

Dodatočné parametre

Kategória: Vykurovanie a ovládanie klimatizácie
Záruka: 24 mesiacov (IČO 24 mesiacov)
Hmotnosť: 1.12 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: