Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro Čističky vzduchu a zvlhčovače

Kód: 5101
Značka: XIAOMI
289 € / ks
Skladom u dodávateľa
Možnosti doručenia

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro je vlajkovou loďou série a ponúka filtračný systém 3 v 1. Toto riešenie kombinuje elektrostatický náboj a technológie mechanickej filtrácie na zachytenie 99,97 % nečistôt v ovzduší. Filtre dokážu zachytiť nečistoty, ktoré sú veľké len 0,3 mikrónu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro je vlajkovou loďou série a ponúka filtračný systém 3 v 1. Toto riešenie kombinuje elektrostatický náboj a technológie mechanickej filtrácie na zachytenie 99,97 % nečistôt v ovzduší. Filtre dokážu zachytiť nečistoty, ktoré sú veľké len 0,3 mikrónu.

Doteraz najvýkonnejšia čistička Xiaomi

Technologicky jedny z najvyspelejších senzorov na presnú detekciu inhalovateľných častíc súčasnosti PM2.5 a PM10 nie sú jedinou pýchou tohto modelu. Pridaný ionizátor rozširuje zoznam schopností čističky o zachytávanie znečisťujúcich látok v povetrí.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro ponúka filtračné výkony 500 m3/h PCADR a 185 m3/h FCADR, čo v zrozumiteľnejšej reči znamená, že čistička dokáže prefiltrovať vzduch v obývačke s rozlohou 40 m2 každých 15 minút. Výdž filtra narástla 1,5-krát, teda v priemere na 270 dní.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro EU

Dýchajte čisto, dýchajte zdravo

S filtráciou chlpov a peľu domácich zvierat l OLED displej l Efektívna plocha pokrytia 35-60 m²

15min - čistenie pre obývaciu izbu cca. 40 m² 60 m² - veľká efektívna plocha pokrytia* Filter tri v jednom

8330 l vyčisteného vzduchu za minútu*

Veľké obývacie izby / spálne / kancelárie

99,97 % filtrácia častíc 0,3 μm*

Odstránenie zápachu Dvojúčinný snímač PM2,5/PM10 Negatívna ionizácia vzduchu

650 000 mg vysoko kvalitného aktívneho uhlia*

Monitorovanie veľkých častíc, napr. peľ

Čerstvý vzduch lesnej kvality

Inteligentné ovládanie Nízka hlučnosť 33,7 dB(A)* Pripomenutia výmeny filtra

Aplikácia Mi Home/Xiaomi Home + hlas AI*

Nočný režim pre nerušený spánok

Automatické upozornenia na filtre, ktoré je potrebné vymeniť

 

Vzduch je naplnený škodlivinami, ktoré predstavujú riziko pre vaše zdravie.

 • Výpary z varenia, Dym, Prach, Chlpy zvieratiek, Pachy domácich zvierat, Peľ,...

alergeny

 

Čistenie celej miestnosti

Za čas potrebný na prečítanie rozprávky na dobrú noc, Inteligentná čistička vzduchu Xiaomi 4 Pro má hodnotu CADR častíc až 500 m³/h* a je schopná uvoľniť 8330 l* čistého vzduchu za minútu. Vyčistený vzduch sa dostane do každého kúta vášho domova, takže vy a vaša rodina môžete neustále zdravo dýchať.

 • Výstup čistého vzduchu za minútu*: 8330 l
 • Celoobvodové nasávanie vzduchu: 360°
 • Efektívna oblasť pokrytia*: 35–60 m²

miestnost

 

Čistý vzduch, ktorý je viditeľný s komplexným monitorovaním a zobrazením v reálnom čase

 • PM2,5/PM10 Laserový senzor s dvojitým efektom

Cielené čistenie, ktoré nenecháva znečisťujúce látky sa skryť pred čistením vzduchu.
Komplexné monitorovanie zmien kvality vzduchu pre cielenejšie a efektívnejšie čistenie. V automatickom režime vaša čistička monitoruje kvalitu vzduchu v reálnom čase a automaticky upravuje rýchlosť čistenia.

 

PM2,5-PM10 Detekcia hrubých častíc, ako je peľ

 • Vnútorné monitorovanie peľu, popola, spór, srsti domácich zvierat a epidermy rastlín atď.

PM2,5 Detekcia jemných častíc

 • Vnútorné monitorovanie malých vdychovateľných znečisťujúcich látok, ako sú neviditeľné častice v dyme atď.

 

OLED displej

 • Intuitívny displej, ľahko ovládateľné rozhranie

Intuitívne údaje o kvalite vnútorného vzduchu s displejom PM2,5/PM10 v reálnom čase a farebne odlíšeným svetelným pásom. Upravte nastavenia čistenia pomocou jednoduchých dotykových ovládacích tlačidiel, jedným ľahkým dotykom, aby ste splnili svoje potreby v oblasti kvality vzduchu.

oled

 

Len jeden filter na používanie až jeden rok

 • Každodenná sviežosť s dlhotrvajúcim filtrom

Filter, vyrobený z veľkoplošného vysokoúčinného filtra a veľkoobjemového kvalitného aktívneho uhlia, vydrží 6-12 mesiacov. Nie je potrebná častá výmena filtra.

filter

 

99,97 % eliminácia častíc veľkosti 0,3 μm*

 • Filtrácia tri v jednom pre vysoko účinné čistenie

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro je vybavený filtrom tri v jednom, vrátane primárneho filtra, vysoko účinného filtra Xiaomi a vysokokvalitného filtra s aktívnym uhlím, ktoré spolupracujú pri čistení. váš vzduch a udržíte si zdravie.

Vysokokvalitné aktívne uhlie

 • Odstránenie zápachu pre trvalú sviežosť

Aktívne uhlie má vysokú mieru adsorpcie, dokáže eliminovať pachy a udržiavať váš vzduch svieži.

Negatívna ionizácia vzduchu

 • Odstránenie zatuchnutého vzduchu, aby bol váš domov čerstvý

Vylepšené čistenie vzduchu pomocou čistenia prachu, vďaka ktorému sa budete cítiť ako v lese.

Inteligentné ovládanie

 • Začnite čistiť vzduch kdekoľvek a kedykoľvek

Pomocou aplikácie Mi Home/Xiaomi Home aktivujte čističku vzduchu na cestách, aby bol váš domov svieži od chvíle, keď prídete.

apka

Nízka hlučnosť 33,7 dB(A) nočný režim*

 • Vysokokvalitný vzduch, ktorý vás nechá nerušene spať

Prepnite do nočného režimu a vypnite jas displeja, aby ste sa očistili bez oslnenia a hluku. Vaša čistička bude udržiavať cirkuláciu vzduchu, čím vám poskytne dokonalé prostredie pre zdravý spánok.

Ľahko sa čistí odnímateľná horná mriežka.

 • Vyčistite čističku zvnútra

Aby ste ochránili deti vo vašom dome, horná mriežka je priskrutkovaná a nedá sa náhodne vybrať. Odskrutkujte a vyberte mriežku pre ľahký prístup k lopatkám ventilátora a vzduchovým kanálom. Vyčistite vnútro čističky, aby ste predišli sekundárnemu znečisteniu.

*Pred vykonaním ktorejkoľvek z nasledujúcich činností sa uistite, že je zariadenie vypnuté.

cistenie

 

Vynikajúci používateľský zážitok, je to v detailoch


Jednoduché otváranie a zatváranie, Magnetický dizajn dverí
Odolné telo ABS odolné voči poveternostným vplyvom
 
 
 

Rozdiel medzi vysoko účinným filtrom Xiaomi a bežným HEPA filtrom

Vysokoúčinné filtračné médium Xiaomi, ktoré kombinuje dve technológie filtra: elektrostatický náboj a mechanickú filtráciu, dokáže odstrániť 99,97 % častíc vo vzduchu s veľkosťou 0,3 mikrometra a zachytáva prach, PM 2,5, peľ, domáce zvieratá lupiny, dym a drobné čiastočky.
 
V porovnaní s bežným HEPA filtrom umožňuje vysokoúčinný filter Xiaomi, aby čistička vzduchu generovala menej hluku a spotrebovala menej energie tým, že umožňuje prejsť väčšiemu prietoku vzduchu cez filter pri zachovaní rovnakej účinnosti čistenia.
 
Bežný HEPA filter Vysokoúčinný filter Xiaomi
Menej čistý vzduch Viac čistého vzduchu
HEPA filter je vyrobený z hustého sklolaminátu, ktorý zachytáva častice, čo znamená, že cez filter sa dostane menej čistého vzduchu. Vysokoúčinný filter Xiaomi integroval z taveniny fúkané PP vlákna s elektrostatickou technológiou vybavený väčším priestorom pre vlákna, ktorý umožňuje, aby sa cez filter dostal veľký objem čistého vzduchu.
Hlučný Slabý hluk
Veľký objem vzduchu je nútený dostať sa cez hustý HEPA filter, vyžaduje vyššiu rýchlosť ventilátora, čo spôsobí vyššiu hlučnosť. Menej hustým vláknitým filtrom je ľahké nechať vzduch prúdiť aj pri vysokej rýchlosti, čo má za následok oveľa nižšiu hlučnosť.
Vyššia spotreba energie Nižšia spotreba energie
Aby bol vzduch čistejší, HEPA filter vyžaduje, aby motor bežal pri vyšších otáčkach, čo spôsobuje vyššiu spotrebu energie. Vďaka filtru s menšou hustotou vlákien spotrebuje vysokoúčinný filter Xiaomi menej energie na dosiahnutie rovnakého objemu čistého vzduchu.

 

*Výkon filtračného média je testovaný Čínskym inštitútom pre testovanie a kontrolu domácich elektrických spotrebičov na základe normy GB/T 6165-2021. (Číslo správy: WCv-21-40115). Vzhľadom na technické špecifikácie filtračných médií sa testovacie prostredie a parametre môžu líšiť.

 
 
 
 
* 500 m³/h Particle CADR: Údaje z Čínskeho skúšobného a kontrolného inštitútu pre kontrolu domácich elektrických spotrebičov. Testované na základe normy GB/T 18801-2015. Číslo správy WCk-21-50469.
* 8330 l čisteného vzduchu za minútu: Vzťahuje sa na výstup čistého vzduchu, keď produkt pracuje na maximálny výkon. Vypočítané na základe PM CADR Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro.
* Efektívna plocha pokrytia 35 – 60 m²: Údaje zo správy o inšpekcii čínskeho inštitútu pre testovanie a inšpekciu elektrických spotrebičov v domácnosti (č. WCk-21-50469).
* 15-minútové čistenie pre obývacia izba cca. 40 m²: V spálni 40 m², s výškou stropu 3 m, keď zariadenie beží na maximálny výkon, sa doba čistenia v jednom cykle vypočíta podľa: plocha miestnosti x výška miestnosti ÷ PM CADR. Na tomto základe trvá cca 11 min. Doba čistenia v jednom cykle je vypočítaná pre spálňu s rozlohou 30 m².
* Vysokoúčinný filter pre väčšiu plochu 24 000 cm²: Povrchová plocha filtračného papiera použitého na vysokoúčinnom filtri Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro bola 24 000 cm². Údaje zo Smart Mi Lab, a môžu sa mierne líšiť v dôsledku rozdielov medzi jednotlivými produktmi.
* Vysokokvalitný obsah aktívneho uhlia 650 000 mg: Obsah aktívneho uhlia vo filtri použitom na Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro je 650 000 mg. Údaje zo Smart Mi Lab a môžu sa mierne líšiť v dôsledku rozdielov medzi jednotlivými produktmi.
* 99,97 % eliminácia častíc s veľkosťou 0,3 μm: Údaje z China Testing & Inspection Institute for Household Electric Appliances Inspection. Testované na základe normy GB/T 6165-2021. Číslo správy WCv-21-40115.
* Nízka hlučnosť 33,7 dB(A) Nočný režim: Týka sa hodnoty hluku generovanej, keď je produkt v nočnom režime. Údaje zo správy o inšpekcii čínskeho inštitútu pre testovanie a kontrolu elektrických spotrebičov (č. WCk-21-50469).
* Funkcie hlasového ovládania Alexa a Google Assistant vyžadujú na fungovanie inteligentné hlasové zariadenia. Súvisiace prepojovacie zariadenia sa predávajú samostatne.
* Google a súvisiace logá sú ochranné známky spoločnosti Google LLC.
* Amazon, Alexa a všetky súvisiace logá sú ochranné známky spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo jej pridružených spoločností.
* Asistent Google a Amazon Alexa nie sú dostupné v určitých jazykoch a krajinách. Dostupnosť služieb sa líši podľa krajiny a jazyka.
 
Obsah balenia:
 • Inteligentná čistička vzduchu Xiaomi 4 Pro x1,
 • Filter x1,
 • Návod na použitie x1,
 • Napájací kábel x1

 

Porovnanie: Xiaomi 4 Lite vs 4 vs 4 Pro – Aké sú rozdiely?

2022-08-17

V tomto porovnaní Xiaomi 4 Lite vs 4 vs 4 Pro navzájom porovnáme tri nedávno vydané Mi Smart Air Purifiers štvrtej generácie.

Je malý a cenovo atraktívny inteligentný čistič vzduchu 4 Lite všetko, čo potrebujete? Mali by ste radšej použiť inteligentnú čističku vzduchu 4? Alebo má pre vás zmysel investovať do nového vlajkového modelu Xiaomi, Smart Air Purifier 4 Pro?

 

Toto porovnanie vedľa seba vám pomôže zistiť.

Xiaomi 4 Lite Xiaomi 4 Xiaomi 4 Pro
Xiaomi 4 Lite Xiaomi 4 Xiaomi 4 Pro
Oblasť pokrytia 25 – 43m² 28 – 48m² 35 – 60m²
CADR (častice) 360 m³/h 400 m³/h 500 m³/h
CADR (formaldehyd) 120 m³/h 150 m³/h 200 m³/h
Pracovný hluk 36 – 61 dB 32 – 64 dB 34 – 65 dB
Senzor PM 2,5 Áno Áno Áno

 

Oblasť pokrytia a účinnosť

Mi Air Purifier 4 Lite s účinnosťou pokrytia 120 m²/h je vhodný do miestností do 43 m² – o niečo menej ako jeho väčší brat s rozlohou 48 m². Na druhej strane, 4 Pro má efektívnu plochu pokrytia až 60 m² a prichádza s účinnosťou pokrytia 166 m²/h.

Nevyčistený vzduch je teraz možné nasávať zo všetkých štyroch strán a potom opúšťa zariadenie cez vrch. Trojrozmerný cirkulačný systém A360° dostupný vo všetkých troch zariadeniach zabezpečuje, že čerstvo vyčistený vzduch je distribuovaný do každého rohu miestnosti.

25 – 43m² 28 – 48m² 35 – 60 m²

 

Rýchlosť dodávky čistého vzduchu

Čistí 6 000 litrov vzduchu za minútu, rýchlosť dodania čistého vzduchu (CADR) Mi Air Purifier 4 Lite je 360 m³/h – opäť o niečo menej ako 4. 4 Pro dokáže odstraňovať častice od 500 m³/h a je tiež najlepšia voľba, pokiaľ ide o zaobchádzanie s formaldehydom.

Filter tri v jednom umožňuje 4 Lite, 4 a 4 Pro eliminovať až 99,97 % častíc s veľkosťou 0,3 μm. Primárny filter, vlastný vysokoúčinný filter Xiaomi a filter s aktívnym uhlím odstraňujú zdravotné riziká vrátane PM 2,5, PM 10, peľu, chlpov domácich zvierat a dokonca aj zápachu.

360 m³/h (Particles), 120 m³/h (Formaldehyde) 400 m³/h (Particles), 150 m³/h (Formaldehyde) 500 m³/h (Particles), 200 m³/h (Formaldehyde)

 

 

Pracovný hluk

V nočnom režime má Mi Air Purifier 4 najnižšiu hladinu hluku zo všetkých troch len 32 decibelov (dB). To znamená, že takmer určite si nevšimnete rozdiel iba 1 dB v porovnaní s menším 4 Lite a 2 dB v porovnaní s väčším 4 Pro.

Keď je úroveň znečistenia ovzdušia obzvlášť vysoká, výkonný 4 Pro dosahuje maximálnu hladinu hluku až 65 dB. Vďaka integrovanému automatickému režimu sú všetky modely 4 Lite, 4 a 4 Pro schopné zistiť, kedy sa kvalita vzduchu zlepší, a podľa toho zníži rýchlosť (a hladinu hluku).

33 – 61 dB 32 – 64 dB 34 – 65 dB

 

Senzory a displej

Vysoko presné laserové senzory vo všetkých troch modeloch zisťujú koncentráciu častíc, teplotu a vlhkosť v reálnom čase. Mi Air Purifier 4 Lite zobrazuje tieto informácie na LED displeji, zatiaľ čo 4 a 4 Pro prichádzajú s pokročilejším dotykovým OLED displejom.

Aby ste mohli ľahšie rýchlo posúdiť aktuálnu kvalitu vzduchu, aj keď stojíte na druhej strane miestnosti, tri zariadenia tiež zobrazujú aktuálnu úroveň znečistenia pomocou ľahko zrozumiteľného trojfarebného (4 Lite) a štvorfarebného ( 4 a 4 Pro) svetelného pásu.

Laser / LED Display Laser / OLED Display Laser / OLED Display

 

 

Konektivita a kompatibilita

Všetky tri zariadenia je možné monitorovať a ovládať na diaľku cez aplikáciu Mi Home na vašom smartfóne cez Wi-Fi pripojenie. Okrem toho môžete s čističkou vzduchu komunikovať aj pomocou hlasových príkazov – všetky fungujú s Google Assistant a Alexa.

Áno / Asistent Google, Alexa Áno / Asistent Google, Alexa Áno / Asistent Google, Alexa

 

Hmotnosť a rozmery

V poslednom kole tohto porovnania Xiaomi 4 Lite vs 4 vs 4 Pro sa rýchlo pozrieme na hmotnosť a rozmery čističiek vzduchu. Mi Air Purifier 4 Lite, ktorý zaberá menej miesta ako papier veľkosti A4, je neprekvapivo najmenší a zároveň najľahší model zo všetkých troch.

240 x 240 x 533.5 mm, 4.8 kg 250 x 250 x 555 mm, 5.6 kg 275 x 275 x 680 mm, 6.8 kg

Xiaomi 4 Lite vs 4 vs 4 Pro – Ktorá čistička vzduchu je najlepšia?

Napriek malým rozmerom je Smart Air Purifier 4 Lite výkonnejší ako väčšie zariadenia tretej generácie Xiaomi čističiek vzduchu. V kombinácii s atraktívnou cenou to robí z 4 Lite skvelú voľbu pre menšie miestnosti.

Pre väčší výkon sa rozhodnite pre Smart Air Purifier 4. Je schopný pokryť o niečo väčšie miestnosti a poráža aj 4 Lite z hľadiska účinnosti pokrytia a CADR. Zároveň ide o najtichší model zo všetkých troch pri nastavení na nočný režim.

A napokon, ak máte väčšiu izbu alebo bývate v oblasti so silným znečistením ovzdušia, budete chcieť použiť ešte výkonnejšiu inteligentnú čističku vzduchu 4 Pro. Je schopný odstrániť viac častíc a formaldehydu, no zároveň je stále prekvapivo tichý.

 

Pevne veríme, že vám toto porovnanie pomôže vybrať si pre seba tú najlepšiu variantu podľa vaších potrieb.

Chytré Elektro, s.r.o.

Dodatočné parametre

Kategória: Čističky vzduchu a zvlhčovače
Záruka: 24 mesiacov (IČO 12)
Farba: Biela