ČASTÉ DOTAZY - čtečky knih Amazon Kindle

Prečo nakupovať čítačky Amazon Kindle práve u nás?

  • máme najnižšie ceny na trhu!

  • tovar skladom expedujeme ten istý alebo nasledujúci pracovný deň

  • nakupujete od odborníkov, ak si neviete rady poradíme Vám s výberom
  • k čítačkám poskytujeme plnú 2-ročnú záruku a dodávame slovenský návod

  • prípadné reklamácie riešime rýchlo a za Vás, nemusíte vedieť anglicky, ani nič posielať do USA.

  • predávame lacnejšie čítačky s reklamou, aj drahšie bez reklamy, takže každý si môže vybrať podľa svojich preferencií

   

  Ako zaregistrujem Kindle k účtu Amazon (prvotná registrácia Kindle)?

  Čítačky kníh a tablety Amazon Kindle potrebujú pre pnohodnotnou funkciu registráciu k účtu Amazon .Registráciou získate nasledujúce výhody:

  • môžete sťahovať knihy zadarmo (tie voľne šíriteľné) z najväčšej knižnice sveta Amazon, alebo si knihy, magazíny a časopisy v tomto obchode nakupovať
  • môžete nakupovať a sťahovať hry / aplikácie do Kindle
  • získate možnosť zasielania dokumentov a kníh zadarmo cez email priamo do vášho Kindle - viď.dotaz nižšie
  • môžete vytvárať kolekcie kníh (logické usporiadanie podľa žánrov, autorov ...), ktoré sa budú automaticky synchronizovať s Amazon Cloud (online zálohované úložiska neobmedzené veľkostí)
  • získate prístup na Amazon Cloud a jeho Cloud reader

  Postup registrácie

  1.Zapnite čítačku kníh stlačením napájacieho tlačidla.

  2.Ak je to prvé zapnutie Kindle, tak vyberte jazyk prístroja a tapnite (kliknite) na tlačidlo OK na potvrdenie výberu jazyka.

  3.Pripojte sa na sieť Wi-Fi (pokiaľ nevlastníte 3G model).Táto Wi-Fisiť musí mať prístup do siete internet.

  - Z domovskej stránky (Home) tapnite na ikonu Menuimage of menu icona po tej tapnite na položku settings (nastavenia)

  - Tapnite na Wi-Fi networks (Wi-Fi siete), vyberte sieť na ktorú sa chcete pripojiť a tapnite na Connect (pripojiť).Ak je vedľa ikony Wi-Fi siete zobrazený symbol zámku, budete vyzvaní na vloženie hesla siete a po tej tapnite na Connect (pripojiť).

  Teraz, keď je Kindle pripojený k Wi-Fi sieti (alebo 3G sieti pri modeloch 3G) môžete zahájiť samotnú registráciu.

  4.Zaregistrujte zariadenie Kindle.Z menu Settings, tapnite na položku Registration (registrácia)

  If you already have an Amazon account, ak už máte vytvorený účet na Amazonu tak zadajte emailovú adresu a heslo asociované s vašim účtom a máte hotovo

  If you do not have an Amazon account,ak ešte Amazon účet nemáte tak postupujte podľa pokynovna obrazovve a založte si nový účet

  Keď proces registrácie dokončíte, na Kindle sa vám zobrazí už meno vášho Amazon účtu ako registrovaného užívateľa.

  5.Ďalej budete opýtaný k nastaveni Set up your 1-Click payment method - nastavenie platobné metódy. Pokiaľ máte záujem nakupovať knihy a iné veci od spoločnosti Amazon, zadajte svoju platobnú kartu, inak tento krok preskočte.

  6.Nakoniec, poku máte účet na Facebooku alebo Twitteru, budete vyzvaní na vloženie údajov do týchto účtov.Toto nastavenie môžete prípadne kedykoľvek zrušiť.

  Týmto je registrácia hotová a vy už môžete plnohodnotne využívať váš nový Kindle.

   Aký je rozdiel medzi čítačkou Amazon Kindle s reklamou (sponzorovaná verzia) a Amazon Kindle bez reklamy?Kde sa reklama zobrazuje?

   Čítačka s reklamou je výrazne lacnejšia, než jej nereklamní verzia.U čítačky s reklamou sa reklama zobrazuje iba v týchto dvoch prípadoch:

   • keď Čítačku vypnete, tak sa ako šetrič obrazovky zobrazí pasívna reklama (čítačka nemá žiadnu spotrebu), ktorá vyzerá napríklad ako na tomto obrázku.U čítačky bez reklám, sa namiesto reklamy zobrazí originálne šetriče Amazon (väčšinou portréty známych Amerických spisovateľov.

   • na "home screenu" čítačky sa u reklamné verzie zobrazí dole malý reklamný prúžok - viď.obrázok.U nereklamné verzie teto prúžok zobrazený nie je.

   Je nutné dodať, že reklamy sa nezobrazujú pri čítaní kníh, alebo inej práci s čítačkou okrem dvoch uvedených prípadov.Niekomu reklamy vyslovene vadí, iní rád ušetrí za reklamné verzii.Sme toho názoru, že niektoré reklamy (napr. na lacné knihy alebo časopisy) sú zaujímavé a tak si ich používatelia chvália.Je preto na každom, ktorú verziu si nakoniec zvolí.

   Aký je rozdiel medzi čítačkou Amazon Kindle Keyboard WiFi a Amazon Kindle Keyboard 3G?

   Čítačky sú úplne zhodné s tým rozdielom, že Amazon Kindle Keyboard 3G obsahuje navyše integrovanú sim kartu s 3G modulom, ktorá má aktivovaný prístup na internet ZADARMO.Cez internetový prehliadač, tak možno úplne zadarmo surfovať vo viac ako 100 krajinách sveta vrátane Slovenskej republiky.Investície do verzie Keyboard 3G sa teda rozhodne oplatí!Ďalšie informácie pozri nasledujúcu otázku.

   !Poznámka: Rozdiel medzi čítačkami Amazon Kindle Touch a Kindle Touch 3G je podobný.Kindle Touch 3G sa však cez 3G modul nedostane na všetky internetové stránky, ale iba na stránky Amazon.com a Wikipédii.Prístup na Amazon Whispernet je neobmedzený.

   Získam s čítačkou Amazon Kindle Keyboard 3G neobmedzené pripojenie na internet ZADARMO?

   Čítačka kníh Amazon Kindle Keyboard 3G obsahuje 3G modul, ktorý sa dokáže úplne ZADARMO pripojiť k internetu vo viac ako 100 krajinách sveta vrátane Slovenskej Republiky.Vstavaný internetový prehliadač, tak môžete použiť k svojim obľúbeným činnostiam, akou je surfovanie po internete, čítanie emailov či zábava na Facebooku.Pripojenie však nie je neobmedzené, ale je limitované dátovým prenosom 50MB za mesiac.Obmedzenie je zavedenéz bezpečnostných dôvodov, pretože niektorí používatelia čítačky rozoberali a 3G modul používali k plnohodnotnému pripojenie iných zariadení.Po dosiahnutí limitu je prístup možný iba na stránky Amazonu a Wikipédie, alebo je nutné použiť WiFi pripojenie.

   Mapa pokrytia pripojenie ZADARMO pre túto čítačku pozri tu: Mapa pokrytia

   Tam, kde nie je 3G pokrytie sa čítačka vie pripojiť cez EDGE / GPRS a to je dnes už na väčšine nášho územia.Rozdiel je iba v rýchlosti pripojenia.

   !Poznámka: Čítačka Kindle Touch 3G sa cez 3G modul nedostane na všetky internetové stránky ako Kindle Keyboard 3G, ale len na stránky Amazon.com a Wikipédii.Prístup na Amazon Whispernet je neobmedzený.

   Ako dlho vydrží Čítačka Amazon Kindle na jedno nabitie?

   Na rozdiel od väčšiny elektronických zariadení, s vypnutou bezdrôtovou sieťou vydrží Kindle na jedno nabitie až dva mesiace.Životnosť batérie sa bude líšiť v závislosti od použitia bezdrôtovej siete, ako je prezeranie webových stránok či sťahovanie digitálneho obsahu.

   Dokáže Amazon Kindle prečítať Slovenské knihy?

   Áno, Kindle má plnú podporu slovenských fontov, takže všetky slovenské knihy bez problému zobrazí.

   Kde najľahšie zoženiem Slovenské a České knihy?

   Zoznam miest, kde je možné zakúpiť alebo aj zadarmo stiahnuť slovenské, české i zahraničné knihy je tu:

   http://www.elektronicke-cteni.cz/elektronicke-knihy-ke-stazeni

   http://www.bdelost.sk/diela/diela.html

   Vie čítačka Amazon Kindle zobraziť dokumenty doc, docx?

   Formáty doc, docx (MS Word, OO Writer ...) sa musí najprv skonvertovať a až po tej nahrať do čítačky Kindle.Skonvertovať tieto súbory môžete napríklad do formátu PDF alebo interného formátu čítačky Kindle.Pre detailnejšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

   Vie Kindle zobraziť naskenované PDF dokumenty či PDF dokumenty s viacerými stĺpcami textu?

   Naskenované PDF dokumenty sa bez problému zobrazujú, len nemožno meniť veľkosť písma (a prispôsobenie textu na display čítačky) ako u originálneho PDF.Avšak možno dokument ako celok zväčšovať ci zmenšovať, rovnako ako je tomu na PC.

   PDF dokumenty s viacerými stĺpci sa zobrazujú bez problému.Na prezeranie dokumentov typu "noviny" však odporúčame čítačku Amazon Kindle DX, ktorá je vďaka veľkému display na tento typ dokumentov najvhodnejší.

   Ako presne funguje toľko vychvaľovaný vlastný e-mail typu "@ free.kindle.com", na ktorý vraj stačí poslať dokument. Doc,. Pdf alebo či iný a počas krátkej doby mi príde text priamo do čítačky, prakticky prepracovaný pre 6 " display?Získam email ihneď po kúpe čítačky?

   Email Vaše_meno@free.kindle.com získate až po založení účtu na serveri Amazon.com a následné registrácii.Podrobný návod na založenie dostanete od nás po kúpe čítačky v slovenskom jazyku.Po založení účtu je potom nutné zaregistrovať Vašu čítačku k Vášmu Amazon.com účtu.Registrácia sa vykonáva pomocou sériového čísla čítačky, ktoré je na jej obale aj na záručnom liste, ktorý od nás dostanete.V prípade ťažkostí nás môžete samozrejme kontaktovať.

   Čokoľvek potom pošlite na tento nový email (predmet emailu musí byť: convert), napr: Microsoft Word (i docx), PDF, HTML, TXT, RTF, JPEG, GIF, PNG, BMP, PRC, MOB ...Vám obratom do chvíle (zvyčajne do 20tich minút) príde späť skonvertované a optimalizované pre Váš Kindle - a to priamo na Váš home screen.Maximálna povolená veľkosť súboru je 50MB.Služba je ZADARMO pre WiFi pripojenie as poplatkom (cca 1 USD za 1 MB) pre 3G pripojenie.Po konverzii získate možnosť zväčšovania aj zmenšovanie textu tak, aby vždy text sedel s okrajmi displaya, možnosť funkcie "text to speech" a ďalšie.

   !Poznámka: Na emailVaše_meno@free.kindle.com môžete emaily posielať iba z emailu, ktorý máte asociovaný s Vaším Amazon účtom (Váš Amazon.com login).Ak by ste chceli na tento email posielať súbory aj z iného emailu, musíte tento email pridať do zoznamu autorizovaných emailov.Toto nastavenie nájdete po nalogování do Amazonu, v sekcii "Manage your Kindle" a po tej v sekcii "Personal Document Settings" nový email po kliknutí na "Add a new approved e-mail address "môžete pridať.

   Môj dotaz smeruje na registráciu Kindle.Už jednu registráciu na Amazon mám, Kindle už mám zakúpený, ale svojou neopatrnosťou som ho rozbila.Mám v knižnici na Amazon uložené všetky svoje nakúpené knihy.Ako teda postupovať, aby som si všetky knihy mohla stiahnuť do nového Kindle?

   Všetky knihy máte stále v archíve pod Vaším Amazon.com účtom.Svoj nový Kindle teda musíte zaregistrovať znova k Vášmu Amazon.com účtu a po tej si knihy môžete z archívu stiahnuť.

   Postup je nasledujúci:

   - Prihláste sa na svoj ??Amazon.com účet a vojdite do sekcie "Manage your Kindle"
   - Tu kliknite na "Register Kindle" a vložte sériové číslo vášho nového prístroja (to nájdete buď na obale Kindle, alebo na záručnom liste od nás).Sériové číslo má 16 bodov vyzerá nejako takto: J008X0A0320302ZZ
   - Po registrácii si už môžete na novom Kindle z Home screen z odkazu Archived Items stiahnuť zadarmo už skôr zakúpené knihy.Alebo po zapnutí čítačky kliknite na tlačidlo MENU a vyberte "View Archived Items" - tým sa tiež dostanete do celej svojej knižnice.
   - Rozbitý Kindle silne odporúčame v záložke "Manage your Kindle" z účtu Amazon.com odregistrovať, aby nemohol byť nikým zneužitý